Новини з 1996 року

"Укрпошта" вилазить з банкрутства за рахунок зменшення зарплати працівникам нижче мінімальної

Марина Баніт 13 червня 2018 16:20 1099 0

Працівники Укрпошти в розпачі, тому планують масове звільнення. Причиною цього стало сьогоднішнє вручення повідомлення про чергове зниження заробітної плати працівникам.

У повідомленні йдеться про те, що нібито навантаження на працівників зменшилося на 20-30%, а то й більше.

Працівники-мешканці міста Кременчука повідомляють, що їхні зарплати й до цього складали - 0,8-0,9 ставки. Тепер тим, у кого було 0,9, зменшують до 0,8. У кого 0,8 - до 0,7 ставки. 

Тож працівники пошти в місті Кременчуці за 2 місяці повинні вирішити, чи переходять вони на гірші умови оплати праці. Керівництво попереджає, що ті, хто не підпише повідомлення, будуть скорочені.

У той же час зі зменшенням заробітної плати ні час роботи, ні обсяг роботи працівникам пошти не зменшили.

Начальники відділень уже подали заяви на звільнення.

Замість скорочення, що неможливо для підприємства без порушень якості обслуговування, працівникам урізали заробітну плату.

На своєму сайті Укрпошта повідомляє, що попередні повідомлення ЗМІ про банкрутство підприємства не є правдою.

Йдеться про те, що керівництво спільно з Прем'єр-міністром України шукає вихід із ситуації. Серед шляхів вирішення називають баланс тарифів та регулювання вартості послуг. І жодного слова - про вирішення власного банкрутства за рахунок грошей з кишень працівників. Хіба що коротке пояснення, що регулювання буде й в адміністративній сфері та логістиці.

Кременчуцькі працівники "Укрпошти" дуже засмучені: їхні заробітні плати зараз - менше 3-2,7 тисяч гривень. Працюють вони цілий робочий день, мають роботу з грошима та цінними паперами. Як жити далі й що робити - не знають. Тож просять звернути увагу на їхню проблему.  

 

 

Учора в ЗМІ була розповсюджена інформація про можливе банкрутство Укрпошти. Така оцінка фінансового стану компанії є хибною. Укрпошта, як і раніше, виконуватиме свої зобов’язання перед клієнтами та партнерами.
 
Подібне кризове становище через зростання мінімальної заробітної плати Укрпошта подолала в 2017 році. Розпочавши рік з рекордними витратами – збільшення фонду оплати праці на 1 млрд грн, компанія за рахунок впровадження нових сучасних послуг та перегляду тарифів вийшла на прийнятний фінансовий результат.
 
Укрпошта збалансує бюджет і цього року. Є два альтернативні сценарії задля досягнення такого балансу:
1. Ми приводимо чинні регульовані тарифи до рівня їхньої собівартості: це тарифи на письмову кореспонденцію, доставку періодичних видань, а передусім на розповсюдження пенсій, що не змінювалося з 2004 року.
2. Укрпошта надаватиме лише ті послуги, тарифи на які не нижчі їхньої собівартості.
 
Ми усвідомлюємо, що переважна частина мережі Укрпошти створена для надання регульованих послуг, тому відмова від їх надання призведе до значного скорочення мережі та чисельності персоналу.
 
Щоб уникнути складного фінансового положення, зараз тривають переговори з регуляторами та Кабінетом Міністрів України. За результатами цих перемовин Укрпошта до кінця червня визначить, за яким сценарієм діятиме.
 
Зазначу, що 5 грудня 2017 року Тарифна рада при Міністерстві інфраструктури ухвалила рішення про перегляд тарифу на доставку пенсій. Однак і досі нові тарифи не затверджені Пенсійним фондом.
 
Нагадаю, що кілька днів тому Укрпошта отримала нагороду за найпрозоріші закупівлі. Ми запустили проект «Листоноші на авто», що забезпечить таку ж доступність і якість послуг у найменших селах, як і в містах. Посіли 33 місце в рейтингу Всесвітнього поштового союзу серед 154 пошт світу. А вже в липні Укрпошта розпочне встановлювати термінали у відділеннях та буде можливість розрахунку банківською карткою.
 
До того ж Головна пошта країни реалізує низку заходів внутрішньої оптимізації – відбувається скорочення адміністративних та логістичних витрат тощо.
 
Отож про банкрутство компанії мова не йде!

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

І раком ставитиме, і барин народу. Як депутат міськради Денис Терещенко поспілкувався з людьми. ВІДЕО 3553 2
Мелодія металу: кременчуцький коваль Геннадій Сметанко презентував новий витвір мистецтва. ФОТОрепортаж 114 0
У Кременчуці відкрили стелу, присвячену Герою Небесної Сотні Ігорю Сердюку. ФОТОрепортаж 307 0