Новини з 1996 року

"Укрпошта" розкритикувала ухвалені депутатами обмеження на посилки

Валерія Макряшина 12 грудня 2017 15:01 657 0

Керівник "Укрпошти" Ігор Смілянський вважає неефективними й витратними для держави нові обмеження на безмитне ввезення товарів на територію України. Про це повідомляється в прес-службі «Укрпошти».

"Боротьба з контрабандою – дуже важлива задача для держави. "Укрпошта" повністю підтримує наміри знизити рівень нелегальних перевезень. Проте обраний інструмент навряд чи принесе результат: стягувати мито з посилок із Китаю, де середній чек, за статистикою, менше $10, вийде дорожче для держави. На нашу думку, дана ініціатива досить суперечлива", - йдеться в повідомленні. 

За словами директора "Укрпошти", ініціатори змін не надали до Податкового Кодексу розрахунків очікуваного доходу до державного бюджету. За його словами, нові надходження до бюджету будуть менші за витрати держави на адміністрування. Крім того, існує багато способів обійти це обмеження, наприклад, оформити замовлення на близьких або скористатися за відповідну плату послугами юридичних осіб.

По-друге, не визначені механізми стягнення мита. «Жодним чином не зрозуміло, як держава буде адмініструвати четверту посилку», - зазначив Смілянський.

Керівництво "Укрпошти" також зазначає: "Якщо Мінфін виступало з ініціативою створення бази отримувачів, яка повинна працювати в онлайн-режимі та об’єднувати всіх гравців логістичного ринку. Якщо дві посилки прийдуть одночасно "Укрпоштою", а дві – іншим оператором, з якої рахувати мито? Яким чином збирати персональні дані (ІНН) із зарубіжних майданчиків? Як даний реєстр повинен працювати в некомп’ютеризованих офісах сільської місцевості? Відповідей на ці та інші питання немає. Тому цілком зрозуміло, що учасники ринку і Європейська бізнес-асоціація розкритикували законопроект. Натомість, протягнути цю ініціативу вирішили без обговорень в один день внесенням змін у Податковий Кодекс.

Виконання вимог закону потребуватиме від держави створення та підтримки захищеної ІТ-системи для зберігання даних, впровадження системи реєстраційних номерів для нерегулярних імпортерів, контролю стандартів якості процедур митного оформлення та ін. Оператори мають понести витрати на збір, аналіз та перевірку даних для імпорту, затрати для оформлення митних декларацій, впровадження системи реєстраційних номерів для нерегулярних імпортерів та ін. За нашими підрахунками, загальні витрати тільки на ІТ становитимуть більше 150 млн грн". 

І по-третє: кінцевий споживач послуги отримає значне збільшення часу очікування відправлень та збільшення тарифів, якими оператори компенсуватимуть понесені фінансові витрати. Оскільки суттєво зросте кількість відправлень для оформлення, пропорційно зросте час, необхідний для цього, кількість митних інспекторів, кількість співробітників "Укрпошти" або інших операторів, необхідних для супроводу цих відправлень та ін. Клієнт не буде радий відстояти в черзі й дізнатися, що для того, щоб отримати посилку за $5 (наприклад з AliExpress), необхідно піти й заплатити мито в розмірі $1. І це за умови, що єдина державна база не зависне, як це щороку відбувається з системою електронного декларування. При цьому замовлений товар на внутрішньому ринку в посередників буде коштувати набагато дорожче. 

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Поет, співак та художник: Кременчук вшанував пам'ять Тараса Григоровича Шевченка. ФОТОрепортаж 1304 0
Кременчуцький майстер, відомий на всю країну: коваль Геннадій Сметанко з виставкою в Кривому Розі. ФОТО 1976 0
Дитячі посмішки, спів і танці – найкращий подарунок: як в МПК вітали жінок з 8 Березня. ФОТОрепортаж 2543 0