Новини з 1996 року

"Смілянського - геть!": журналісти та видавці вимагають звільнення гендиректора Укрпошти

Альбіна Козлова 20 листопад 2018 17:05 317 0

Національна спілка журналістів України та профільні медіаоб’єднання і редакції українських газет та журналів звернулися з відкритим листом до Президента Петра Порошенка з вимогою звільнити керівника ПАТ "Укрпошта" Ігоря Смілянського. Про це повідомляється в прес-службі НСЖУ.

"Шановний Петре Олексійовичу! Національна спілка журналістів України та профільні медіаоб’єднання – Українська асоціація медіабізнесу й Асоціація "Незалежні регіональні видавці України" - і колективи друкованих ЗМІ України вимагають звільнення Ігоря Смілянського з посади генерального директора ПАТ "Укрпошта", - йдеться в листі.

Як зазначають його підписанти, "нинішня якість доставки друкованих ЗМІ не витримує жодної критики, бо набули вже системного характеру випадки доставки передплаченої преси раз на тиждень і з запізненням до тижня. Масове закриття поштових відділень і скорочення листонош під офіційним приводом "переведення роботи відділень на пересувний формат" призводять до соціальної напруги й критичного скорочення обсягів передплати преси".

Також автори листа скаржаться на "деструктивні "реформи" Укрпошти, що "відбуваються на тлі постійного підвищення тарифів і їхньої непрозорої формули розрахунку". "Темпи ж зростання тарифів значно випереджають темпи зростання всіх макроекономічних показників",  - зазначають журналісти, посилаючись на дані про стан ринку передплати в Україні за останні три роки, який невпинно скорочується.

Крім того, "оперативні дані про перебіг передплатної кампанії свідчать про те, що обсяги передплати на 2019 рік можуть скоротитися ще на 30-40%, або на 2,6 млн примірників", - повідомляється в листі.

"Зважаючи на те, що всі спроби знайти спільну мову з паном Смілянським не мали успіху, й задля збереження інституту передплати як такого, що має прямий вплив на інформаційну безпеку України, та дбаючи про захист конституційних прав громадян України на вільний доступ до інформації, вимагаємо звільнення пана Смілянського з посади генерального директора ПАТ "Укрпошта", - зауважують автори відкритого листа.

Як повідомили в НСЖУ, лист є відкритим до підписання: НСЖУ збирає інформацію про підтримку редакціями звернення до Президента до 29 листопада.

Нагадаємо, що в листопаді ЗМІ повідомляли про скандал, пов`язаний з Укрпоштою, щодо їх наміру припинити доставляти пенсії українцям.

Тоді генеральний директор компанії ПАТ «Укрпошта» Ігор Смілянський заявляв, що компанія вичерпала всі фінансові резерви, якими володіла, і не зможе виплачувати зарплати співробітникам у разі, якщо тариф на доставку пенсій не буде змінений. 

«На жаль, маємо мінус понад 500 млн грн збитку (за підсумками січня-вересня - ред.)», - налошував Смілянський.

Нагадаємо, що Генеральний директор "Укрпошти" Ігор Смілянський отримує щомісяця зарплату в розмірі 744 тисячі гривень. Проте це лише оклад, крім якого, посадовець отримує преміальні, відпускні та матеріальну допомогу, що суттєво збільшує його заробіток.

Стосовно розміру заробітної плати Міністерство інфраструктури надало офіційні відповідь на запит журналістів. Так у документі вказано: "Заробітна плата Смілянського І. Ю. складається з посадового окладу в 744 600 грн, розрахованого відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 19.05.1999 №859 "Про умови і розмір оплати праці керівників державних підприємств...", надбавки за роботу в умовах режимних обмежень у розмірі 15% посадового окладу та премії у відсотках за умови виконання умов контракту".

Інші працівники Укрпошти, в тому числі й кременчуцькі поштарі, отримують  зарплату в розмірі  менше мінімальної через встановлення поштарям ставки від 0,5 до 0,9. Й зрозуміло, що одразу в людей виникли питання з отриманням субсидій, яка нараховується на встановлений законом мінімум. 

Пан Смілянський так прокоментував зауваження преси стосовно його заробітної плати:

"Шановні (або не шановні) ботоферми, що розганяють за дорученням декого тему зарплат 2017 року в "Укрпошті", я все знаю і бачу. І навіть знаю прейскурант, але я радий, що дав Вам можливість трохи заробити",– написав Смілянський.

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись