Новини з 1996 року

"Швидка" більше не надаватиме послуги первинної ланки

Ксенія Омельченко 27 січня 2019 11:20 2205 1

Про це виконувач обов'язків міністра розповіла в інтерв’ю Радіо Свобода.

В.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун заявила, що “швидку допомогу” слід викликати лише тоді, коли температура тіла перевищує 40 градусів або в разі серцевого болю чи проблем із диханням.

“Є дуже чіткі причини, чому викликати "швидку" й коли вона має виїжджати. Це коли є температура більше 40 градусів, або коли є біль у серці, або проблема з диханням і так далі. Те, що було колись, що "швидка" надавала послуги первинної ланки, вже не буде продовжуватися. "Швидка" має надавати екстрену медичну допомогу. Дуже правильно інколи диспетчери передають це на сімейних лікарів або на службу невідкладних станів. Але насправді треба перше зателефонувати до свого сімейного лікаря, якщо є температура”, - сказала Супрун.

За її словами, на 103 треба телефонувати в екстрених випадках, якщо немає впевненості, чи можна ще чекати зі зверненням. У випадках застуди, підвищення температури (навіть до 39 градусів) пацієнт має телефонувати своєму лікарю і вирішувати всі питання з ним.

“Як є причина, чому лікар повинен приїхати до свого пацієнта, то вони мають домовитися, щоб лікар приїхав. Як лікар може по телефону надати пораду, а як пацієнт може приїхати до самого лікаря, як це потрібно, то вони так і домовляються”, - пояснила Супрун.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Саша Виноградов 02.02.2019 13:03

Извините меня . Но какая-то вонючая Супрун без образования и без знаний который год командует в моей стране и советует не запивать таблетки чаем с лимоном.При этом В.О. и ни за что не отвечает. Может назат ее в зад вернуть.

Освідчення в коханні у віршах: кременчуцька поетеса вперше презентувала свою книгу. ФОТОрепортаж 99 0
Жарти, сміх та купа незрозумілих термінів: кременчужан зацікавили книгою-головоломкою. ФОТОрепортаж 230 0
Всесвітній день читання вголос у бібліотеці: як кременчужани розвивали ораторську майстерність. ФОТО 361 0