Новини з 1996 року

"На радість" сусідам. Кременчужани смажать шашлики прямо у дворі багатоповерхівок

Валерія Макряшина 07 травня 2019 10:20 5966 0

Шашликом пахне чи не в кожному дворі багатоповерхових житлових будинків.

Кременчужани, здається, не поспішають жити за правилами. Незважаючи на заборону, містяни, як і раніше, смажать у дворах шашлики, запускають феєрверки, що вже казати про куріння на зупинках. Щороку, особливо навесні, коли стає досить тепло, кременчужани, яким не вдалося виїхати за місто, влаштовують пікніки прямо у дворах багатоповерхівок. Мангали облаштовані прямісінько під вікнами сусідів, більшість з яких це не влаштовує.

"Дим усюди, штори смердять тижнями. Мало того, що насмітили під вікнами, так ще й сиділи до півночі й пісні кричали, не даючи спати... Чоловік виходив тричі та лаявся з ними, а толку ніякого. Найцікавіше, що лаялися тільки ми, іншим було все одно", - скаржиться кременчужанка Вікторія.

Питання про те, чи можна смажити шашлик у дворі багатоквартирного будинку, досить неоднозначне з моральної точки зору. Коли це робите ви самі, здається, що в цьому немає нічого протизаконного. Втім якщо шашлики під вашими вікнами готує ваш сусід – це відразу викликає роздратування. Тому набагато частіше в інтернеті можна зустріти питання про те, куди поскаржитися на своїх сусідів, а не пошуки інформації, наскільки це дійство легальне.

Так ось, згідно із законом, розкладати багаття біля житлових будинків на території міста суворо заборонено. Ця норма прописана в правилах благоустрою. Але багаття - це не мангал, правильно? Втім, за правилами пожежної безпеки, шашлик можна смажити на відстані не менше 5 метрів від будинку. Також компанія повинна мати вогненасник, а сам мангал повинен бути огороджений захисною конструкцією. 

Служба ДСНС й екологи в цьому питанні розходяться в думках. Перші стверджують, що так зване барбекю у дворі багатоповерхівки - цілком нормальна практика. Інші ж категорично проти використання мангалу на прибудинковій території.

"Ми любимо зібратися всім під'їздом на пікнік. У нашому дворі під деревом - стіл, там гуляння проходять чи не кожні вихідні... Жінки готують салати, а ми з мужиками м'ясо на мангалі смажимо. Ніхто не скаржиться. Ми після себе прибираємо", - ділиться пенсіонер Сергій Миколайович. 

 

 

Скарги на те, що хтось смажить у дворі шашлик, дійсно, в поліцію надходять досить рідко. Але є інший бік медалі - такий відпочинок з мангалом посеред двору найчастіше пов’язаний з гучними веселощами великих компаній молодих людей. За фактом правоохоронці нічого пред’явити компанії не можуть, якщо мирно та спокійно смажать шашлик і при цьому не розпивають спиртних напоїв. 

Якщо ж ситуація протилежна, то поліція може виписати штраф за порушення громадського порядку. 

Виходить, що смажити м’ясо на своєму подвір’ї — можна. Головне - дотримуватися всіх необхідних вимог.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Час згадати, якими були деякі куточки Кременчука на початку тисячоліття. ФОТО 1171 0
Без ярмарки, але з умовним концертом. У Кременчуці засяяла головна ялинка. ФОТОрепортаж 2170 0
У Кременчуці відомий художник представив одразу 160 робіт: від смаколиків до філософії. ФОТОрепортаж 2788 0