Новини з 1996 року

"На Кременчуцькому водосховищі необхідне термінове укріплення берегів," - Ігор Піддубний

Едера Бедьо 13 липня 2016 12:11 863 0

Процеси руйнування берегів Кременчуцького водосховища визнано суттєвою екологічною проблемою, що може вплинути на якість питної води міста Кременчука. Про це повідомляє УНН-Центр із посиланням на директора департаменту екології та природних ресурсів Полтавської ОДА Ігоря Піддубного.

"Одна з серйозних екологічних проблем Полтавщини - руйнування берегів Кременчуцького водосховища. Найбільшого руйнування зазнають береги поблизу п’яти населених пунктів Глобинського та Кременчуцького районів області, у районах смт. Градизьк, с.Васьківка, с.Пронозівка, с.Мозоліївка, с.Максимівка. Інтенсивність розмиву цих берегів становить 3-7 м, а в окремі роки - до 10-15 м за рік. Унаслідок переформування берегів уже втрачено більше 800 гектарів земельних угідь. Зруйнована берегова зона наблизилася до двох давніх кладовищ у селі Пронозівка. Через інтенсивне обвалення берегів Кременчуцького водосховища створюються нові мілководдя, на яких у спекотну погоду відбуваються природно-техногенні процеси, що призводить до забруднення води у водоймі та інших небажаних явищ", - повідомив Ігор Піддубний.

За словами посадовця, через водну абразію необхідне термінове укріплення п'яти ділянок берегів Кременчуцького водосховища в межах Полтавської області загальною протяжністю 16,2 кілометра. Усього з 156 км берегової лінії близько 44 км розмиває. Внаслідок руйнування берегів водного об'єкта спостерігається і суттєве погіршення якості поверхневих вод, що в свою чергу має вплив і на якість питної води Кременчука.

Необхідна сума на укріплення берегів Кременчуцького водосховища на території області становить 205 млн грн. Розрахунок здійснено згідно з цінами минулого року.

 

 

Теги: Життя Кременчука

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Різнокольорові голуби та пухнасті кошенята: у Кременчуці відбулася виставка домашніх тварин. ФОТО 298 0
Бонус від Кременчуцького льотного коледжу: захоплюючі польоти над Дніпром, які вразили містян. ФОТО 354 0
Ювілей, відкриття меморіалу та випускний. Кременчуцький льотний коледж святкував на повну. ФОТО 396 0