Новини з 1996 року

"Металург": фундамент під пентхаус тепер укріплює берег Дніпра, або Про бізнес на городі. ФОТО. ВІДЕО

Валерія Макряшина 08 листопад 2019 14:15 938 0

Говорили, балакали - сіли й заплакали. Так коротко можна описати те, що відбувалося сьогодні, 8 листопада, на території вже скандального кооперативу садоводів-городників-любителів "Металург", власники ділянок у якому вимагають від влади лише одного - продовжити їм оренду землі. Цього робити в мерії не поспішають, бо чиновники прозріли й побачили те, чого раніше не бачили, - великі забудови на березі Дніпра. 

Нагадаємо, на минулій сесії депутати Кременчуцької міської ради обговорювали питання подовження договору оренди членам кооперативу, але забудови, які зовсім не схожі на город чи халабуду, стали на завадіПитання щодо надання права людям і надалі користуватися садовими ділянками повисло в повітрі. Все через самоуправство деяких власників ділянок. 

 

 

Неодноразово кременчуцькі депутати виїжджали до кооперативу, щоб подивитися, як іде незаконне будівництво на солодкій землі, прямісінько на березі річки, де взагалі пляж і будувати щось на кшталт пентхаусу заборонено.

Натомість там є дві ділянки: на одній розташований двоповерховий будинок, ділянка огороджена високим парканом, на іншій продовжується будівництво.

 

 

І хоча на бетонному фундаменті нічого ще не побудовано, там висадили 9 молодих дерев, з'явився паркан. 

 

 

Хто є власником ділянки - великий секрет. Самі ж люди кажуть, що його не знають і ніколи не бачили. Кажуть ті члени кооперативу, які сьогодні прийшли на берег.

Був присутній на сьогоднішньому "засіданні" й голова кооперативу, який також має ласий шматочок землі по сусідству з недобросовісним забудовником. Чоловік, імовірно, вигороджує "винуватця балу", бо зазначив, що, виявляється, фундамент оцей бетонний - це нічого страшного, це, мовляв, для укріплення берегової зони й захисту берегів. 

Разом із цим голова кооперативу заявляв, що власник однієї з ділянок уже почав розбирати те, що там набудував. Правда, ніхто з присутніх цього, на жаль, не побачив.

 

 

Але зносити будівлі все-таки треба. Бо це одна з умов подовження оренди членам кооперативу "Металург". Навіть за новии законопроєктом, який прийняли нещодавно, ці забудови є незаконними. 

 

 

Суть законопроєкту полягає в тому, що незаконне обмеження доступу громадян до узбережжя морів, морських заток, лиманів, пляжів, берегів річок, водойм... буде каратися стягненням штрафів із громадян розміром від 200 до 400 неоподатковуваних мінімумів (від 3 тис 400 до 6 тис 800 гривень), з посадових осіб - від 400 до 700 таких мінімумів (від 6 тис 800 до 11 тис 900 гривень) тощо. 

Після обстеження ділянок представники юридичного департаменту міськвиконкому зафіксували порушення і заявили, що чекатимуть висновки від управліннь благоустрою Кременчука та земельного. Останні заявили, що займатимуться підготовкою сервітуту (обмежене право користування землею) на три ділянки, які знаходяться прямо на пляжі, які поки не забудовані. Але ці ділянки вже комусь роздали, тож питання - чи буде можливість у людей пройти до води - також є актуальним. 

Виявляється, що порушують законодавсто не тільки власники цих двох ділянок. Праворуч від пляжу є ділянка з гаражем "усередині", за кілька метрів від річки. Ймовірно, для зберігання катера або човна. Але його не так просто побачити, бо вхід до нього власники вдало "присипали" піском. На час скандалу навколо сусідських забудов? 

 

Всередині гаража порожньо

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Різнокольорові голуби та пухнасті кошенята: у Кременчуці відбулася виставка домашніх тварин. ФОТО 106 0
Бонус від Кременчуцького льотного коледжу: захоплюючі польоти над Дніпром, які вразили містян. ФОТО 326 0
Ювілей, відкриття меморіалу та випускний. Кременчуцький льотний коледж святкував на повну. ФОТО 358 0