Новини з 1996 року

"Маски-шоу" в Кременчуці: "В Одесі є не тільки розбійники з Молдаванки, але й інтелігенція"

Ксенія Омельченко 28 жовтня 2017 15:40 585 0

Одесити Георгій Делієв, Борис Барський та Наталія Бузько нарешті привезли до Кременчука обіцяного "Одесского подкидыша". Вистава зібрала аншлаг у залі ПК "Кредмаш", хоча в цей же час у МПК була інша знаменна подія - концерт гурту "Бумбокс".

Сумна комедія про любов

Почалася вистава трохи із запізненням, тож кременчужани кілька разів аплодували всією залою, викликаючи акторів на сцену. 


 

Нарешті на сцені з'явився Георгій Делієв, аби попросити присутніх вимкнути звук на мобільних. Жартуючи на різні теми, він  поскаржився, що в туристів викривлене бачення Одеси.

- Мрія будь-якого туриста - потрапити в Одесу початку 20 століття. Коли жили такі нальотчики, як Мішка Япончик. А якби була можливість побути у вирі подій - все! Це був би спогад на все життя! І, певне, останній спогад, бо навряд чи при нальотах ті туристи б вижили, - зазначив артист.

За його словами, Одеса - це не тільки нальотчики та розбійники. В Одесі ще є люди, яких називають інтелігенцією. Власне, з цього моменту й почалася вистава.Самі актори "Одесского подкидыша" називають гротескною комедією. І дійсно, вистава наповнена вдалими жартами, філософськими висловами й думками, які змушують кожного задуматися про своє життя. 

Можна сказати, що це притча про людину, яка живе, поки здатна любити. А щоб любити, потрібно просто придивитися до навколишніх і до самого себе.

В основі сюжету – історія старенького інтелігента, який надумав усиновити колишнього зека Аркашу, у якого 11 судимостей. На очах у глядачів з героями відбуваються неймовірні події, а сама зустріч персонажів з різних світів, з різних Одес і з різних соціальних прошарків стає знаковою.
Працюючи над виставою, у якій глибока філософія вбрана в комедійний костюм, акторам «Масок» вдалося відчути найголовніше - гумор не в словах, а між словами. І стримуватися, дивлячись на все це, неможливо, адже гротескна гра артистів увесь час підливає масла у вогонь. 
 

Ще один плюс вистави - діалог із глядацьким залом, який не дає увазі послабитись ні на мить. Думаєте, діалоги - це лише слова? Тоді цей м'яч летить прямо до вас!

Не можна не відзначити й фірмові ходи «Масок»: є і пантоміма, й еротична сцена, і світлові трюки, і гострі злободенні жарти з тонко розставленими акцентами.

Не обійшлося і без танців — чого тільки варте аргентинське танго закоханих! Є інформація, що над його постановкою працював хореограф Павло Івлюшкін.Як і завжди, у виставі була задіяна купа реквізитів і щедро використовувалася відеопроекція. Все разом створювало відчуття присутності. Наче ти - частина фільму, який, до речі, вже скоро побачать і кременчужани. Як уже неодноразово зазначав Георгій Делієв, він перший зібрав необхідну суму для зйомок фільму завдяки краундфандінгу.

"Ця ідея прийшла в мою скромну голову. Справа в тому, що я відразу відкинув варіант із держфінансуванням - у свій час зарікся мати справу з чиновниками.

Звертатися в кінокомпанії, що знімають для ТБ, я теж не захотів: там мені будуть диктувати свої умови, як працювати і що робити. Теж не мій варіант.

От я й подумав про всесильний Інтернет. Втрачати мені не було чого, і я вирішив спробувати — а раптом вийде? Все-таки в основі фільму — знакова п'єса драматурга Георгія Голубенка, з яким ми знайомі з року десь 1984-го.

Ми багато разів грали «Подкидыша» на сцені нашого театру в Одесі, тепер саме з цією комедією гастролюємо Україною і бачимо за реакцією людей, що це смішно й прекрасно. Загалом я вирішив ризикнути. Збір засобів почали більше року тому, і за цей час зібрали понад три мільйони гривень.

Причому гроші нам перераховували звичайнісінькі люди: хтось кидав 100 гривень, хтось — 500 баксів. Гроші надходили не тільки з України, а й з Ізраїлю, Америки, Європи", - розповів у одному з інтерв'ю Делієв.

У цілому в нинішній атмосфері люди особливо потребують радості. І «Одесский подкидыш» – з його непередбачуваним сюжетом, яскравими, хоча й трохи дивними героями - дарував її кременчужанам з надлишком!

Чого очікувати від невтомних артистів - поки невідомо, але вже є чутки про «Маски-шоу» у 3D та про нову програму "Масок-шоу" для Китаю з акробатами.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись