Новини з 1996 року

"Людина буде з радістю платити за браслет, замість того, щоб сидіти за гратами" - заступник міністра юстиції про реформу пенітенціарної служби

Альбіна Козлова 07 листопад 2018 17:45 552 0

Із учорашнього інтерв`ю із заступником міністра юстиції Денисом Чернишовим щодо реформування пенітенціарної служби стало відомо про перспективи поширення електронного моніторингу ув`язнених, пише "Сегодня".

На його думку, Державну пенітенціарну службу треба взагалі ліквідувати, адже проти нашої держави Європейським судом з прав людини винесено не одну сотню рішень за умовами утримання в пенітенціарних установах. 

Щодо запобіжних заходів, то, за словами пана Дениса, "людину потрібно брати під варту, коли вона реально небезпечна для суспільства і її подальше перебування на свободі небезпечне для слідства"А також коли є припущення, що буде здійснюватися тиск на свідків чи слідчих, тоді треба цю людину брати під варту.

"Для всіх інших - наділи браслет і моніторимо. Це перша стадія. Далі в багатьох країнах, коли бачать, що є певні зрушення щодо виправлення, ресоціалізації особи, роблять альтернативне позбавлення волі - особу переводять під електронний моніторинг", - зазначив заступник міністра.

При умовно достроковому звільненні слід теж застосовувати електронний моніторинг: "У багатьох цивілізованих країнах суб'єктами моніторингу є особи, які вчинили соціально значущі злочини, наприклад, педофіли, ґвалтівники. Після того, як вони відбули покарання, їх пересування і розташування моніторять. Це досить цивілізований підхід. Також він показав себе ефективним для бюджету. Пробація обходиться на 10-15% дешевше, ніж утримання всіх за ґратами", - переконаний Денис Чернишов.

Тож електронний моніторинг може стати альтернативою ув`язненням, але не для всіх, а тільки для тих, хто не є потенційно небезпечним для суспільства. Усі інші будуть сплачувати кошти за оренду браслетів, якщо не хочуть сидіти за ґратами.

"У США в місяць за браслет платять близько 600 доларів, у Європі приблизно така ж сума. Ми розуміємо, що людина буде з радістю платити за цей браслет, замість того, щоб сидіти за ґратами. Це буде мотивом і стимулом для того, щоб працювати. І це певний аспект реінтеграції. А держава в багатьох випадках максимально позбавляється від витрат", - повідомив заступник міністра.

Поки що в Україні електронний моніторинг поширюється тільки на людей, які отримали альтернативу триманню під вартою. Цей моніторинг реалізує МВС, згідно зі 195 статтею Кримінального процесуального кодексу України. Проте надалі такий вид запобіжного заходу планують поширювати. Загалом, пан Чернишов наголосив, що протягом найближчих 5 років реформа буде втілена в життя. 

Оскільки на підконтрольній Україні території знаходиться 148 установ, у яких перебувають 55 430 осіб (із них 19 тисяч - у СІЗО), а на кожного з них у рік витрачається від 37 до 53 тис. грн, то чиновники вирішили, що електронний моніторинг значно зекономить  витрати державних коштів на в`язнів, адже засуджені будуть самі сплачувати за оренду браслетів.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

У Кременчуці нагородили учасників конкурсу художніх робіт, присвячених пожежній безпеці. ФОТОрепротаж 578 0
«Той, хто створював обличчя Кременчука»: відкрилася виставка картин Миколи Анісімова. ФОТОрепортаж 977 0
У Кременчуці нагородили воїнів-добровольців, ветеранів російсько-української війни. ФОТОрепортаж 1431 0