Новини з 1996 року

"Кременчукгаз постачання" обіцяє відключити від газу 6500 своїх абонентів. Люди - жертви газової війни?

Олександр Курилов 20 листопад 2020 10:26 476 0

Головний постачальник природного газу в Кременчуці, Горішніх Плавнях, Семенівському та Гадяцькому районах - ТОВ "Кременчукгаз постачання" обіцяє відключати своїх абонентів від газу через несвоєчасну оплату ними отриманих послуг. Що саме слід розуміти під словом "невчасна оплата" - не уточнюється. 

Причина такого раптового тиску на громадян – «фінансове забезпечення».

Й це останнє повідомлення від кременчуцьких газовиків, у яких минулої неділі виявилися раптові проблеми з постачанням газу населенню.

Зокрема, в ТОВ «Кременчукгаз постачання» не вистачило 60 тисяч гривень для покриття такого фінансового забезпечення, через що всі абоненти кременчуцьких газовиків на два дні стали абонентами НАК «Нафтогаз», через що оплата за спалений на кухнях газ за ці дні буде перерахована саме в столицю.

Відомо, що кременчуцькі газовики обурені таким фактом і з цього приводу вони оприлюднили заяву:

«Для забезпечення виконання зобов’язань перед учасниками газового ринку існують гарантійні інструменти. Для постачальників це — фінансове забезпечення  транспортування газу мережами  Оператора газотранспортної системи (раніше АО «Укртрансгаз»). Для розрахунку цього фінансового забезпечення нормативно введена формула, на яку впливає базова ціна газу. Її встановлює Оператор газотранспортної системи самостійно. В разі нестачі у постачальника фінансового забезпечення навіть на 1 гривню, Оператор ГТС  автоматично не підтверджує  номінацію  постачальнику і всі його споживачі автоматично випадають на 2 дні на Постачальника останньої надії (наразі це – «Нафтогаз України»). 

До речі, цю норму було пролобійовано самим «Нафтогазом».

Нещодавно (у неділю) виникла ситуація, коли ціна  фінансового забезпечення була маніпулятивно збільшена Оператором ГТС. Через ці раптові зміни в ТОВ «Кременчукгаз Постачання» не вистачило фінансового забезпечення, вартість якого  збільшилася  до 1,5 млн грн. Нестача ТОВ «Кременчукгаз постачання» склала 60 тис. грн. Тому всі споживачі автоматично перейшли на 2 дні на Постачальника останньої надії («Нафтогаз України»). До понеділка цю нестачу було ліквідовано, і фінансового забезпечення вистачало для продовження постачання. Проте Оператор ГТС вже перевів наших споживачів на дводенний термін і підвищив на цей період  вартість газу для споживачів до 5,5 грн за куб.

В той час, коли ТОВ «Кременчукгаз Постачання» реалізовував газ для населення в жовтні 2020 р. за нижчою ціною - 5,39 грн за куб.

Законодавство на ринку природного газу постійно змінюється, ускладнюється для постачальників  та транспортних організацій. Наразі ТОВ «Кременчукгаз Постачання» зробило висновки з цієї ситуації і звернулося через профільну Асоціацію з проханням змінити законодавство та встановити  перехідний період для врегулювання подібних ситуацій. 

І ще раз наголошуємо, що за газ необхідно платити вчасно. ТОВ «Кременчукгаз Постачання» буде вимушене ініціювати відключення споживачів, які протягом тривалого періоду не сплачують за газ. Наразі розглядається можливість відключення близько 6500 боржників», - зазначено в заяві підприємства. 

Як повідомлялося раніше, сьогодні вартість газу для абонентів ТОВ "Кременчукгаз постачання" складає 7500 гривень з ПДВ за тисячу кубічних метрів. 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Час згадати, якими були деякі куточки Кременчука на початку тисячоліття. ФОТО 1171 0
Без ярмарки, але з умовним концертом. У Кременчуці засяяла головна ялинка. ФОТОрепортаж 2170 0
У Кременчуці відомий художник представив одразу 160 робіт: від смаколиків до філософії. ФОТОрепортаж 2788 0