Новини з 1996 року

"Кати знущаються над нами, а правда наша п’яна спить" - суд у Гадячі очима затриманих кременчужан

Валерія Макряшина 29 травня 2019 16:00 2532 0

Кати знущаються над нами, а правда наша п’яна спить. 

Ці рядки Тараса Шевченка з поеми «Кавказ» добре передають той настрій, який сьогодні панував у Гадяцькому суді, де продовжується розгляд справи чотирьох кременчужан, яких, попри відсутність будь-яких доказів, обвинувачено в причетності до злочинів 5-річної давнини — вбивства О. Бабаєва та судді О. Лободенка. 

Серед затриманих у СІЗО перебуває і директор кременчуцької телекомпанії "Візит" Олександр Мельник, утримання якого, як і інших, згідно з рішенням європейських суддів, є необгрунтовано тривалим.

Судді в Гадячі продовжують уперто й наполегливо ігнорувати рішення Європейського суду з прав людини, яким визнано, що розгляд даної кримінальної справи затягнувся та порушує всі розумні строки. Кременчужани, яких без жодних доказів звинувачують у вбивствах, тривалий час знаходяться в неволі.

Так на початку чергового засідання у справі О. Мельник, О. Крижановський, І. Пасічний та І. Куник оголосили мовчазний протест.

Кременчужани одягли форму в’язнів, яка є своєрідним протестом проти того, що Феміда Гадяцького суду не виконує рішення Європейського суду з прав людини, яке (увага!) набуло чинності 11 квітня 2019 року.

Тобто більше місяця судді в Гадячі свідомо продовжують закривати очі на рішення європейських колег, вони продовжують розгляд справи, тримаючи за ґратами кременчужан. 

Ці кроки в рамках чинного законодавства є малозрозумілими з точки зору логіки. Незрозумілим є й той факт, що судді в Гадячі не звертають увагу на виявлені європейськими правозахисниками численні порушення прав обвинувачених, гарантованих національним і міжнародним правом. 

Тож зрозуміле й рішення затриманих кременчужан, чиї права відверто й ганебно роками топче ногами "гуманне" правосуддя. Олександр Мельник та Олександр Крижановський оголосили про відвід суддів Гадяцького районного суду. 

Втім судді на це відповіли вже традиційно - відмовою. Й пішли на коротку перерву.

 


Як відомо, 2  вересня 2014 р. міліція повідомила про затримання чотирьох підозрюваних у скоєнні вбивства мера Бабаєва та судді Лободенка. Серед затриманих – керівник кременчуцької телекомпанії «Візит» Олександр Мельник.

Розгляд обвинувачення в суді розпочато у 2015 році. Перший такий розгляд відбувся в Кобеляцькому райсуді. Однак на початку 2017 року в присяжних Кобеляцького райсуду закінчилися повноваження і справу передали для розгляду в Київський райсуд Полтави.

12 липня 2017 року Київський районний суд Полтави прийняв рішення відпустити двох обвинувачених під домашній арешт. Серед них - керівник кременчуцької телекомпанії "Візит" Олександр Мельник, проти якого взагалі немає жодного слова про можливу причетність до злочину. 

Натомість Полтавська обласна рада 14 липня ухвалила звернення до Вищої ради правосуддя з вимогою звільнити суддю Логвинову за прийняте рішення щодо зміни запобіжного заходу обвинуваченим.

Прийняття звернення ініціював колишній бізнес-партнер Бабаєва й нинішній перший заступник голови Полтавської облради Холод. Одночасно таке ж рішення з тиску на суддю й з погрозами звільнення з роботи прийняла й Кременчуцька міська рада.

Результатом адміністративного тиску на суд, крім скасування зміни запобіжного заходу для Олександра Мельника з домашнього арешту на нове утримання в СІЗО, стало рішення колегії суддів та присяжних Київського райсуду Полтави про самовідвід.

Розгляд цієї справи було передано з Київського районного суду Полтави до Октябрського районного суду, де колегія суддів спочатку відправила акт обвинувачення проти затриманих до прокуратури для виправлення помилок, а потім теж оголосила про самовідвід у новому розгляді.  

Далі ця справа  розглядалася вже в Полтавському районному суді, однак розгляд було припинено через присяжних, які попросили про свій відвід від цієї справи.  Й від участі в цьому процесі відмовилися 11 присяжних із 14-ти.

Тепер цю справу розглядає суд у Гадячі.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Час згадати, якими були деякі куточки Кременчука на початку тисячоліття. ФОТО 1098 0
Без ярмарки, але з умовним концертом. У Кременчуці засяяла головна ялинка. ФОТОрепортаж 2100 0
У Кременчуці відомий художник представив одразу 160 робіт: від смаколиків до філософії. ФОТОрепортаж 2717 0