Новини з 1996 року

"Футбол" відповідальністю й знову поліція. Як відбувся огляд їдальні в Кременчуцькій школі №12?

Валерія Макряшина 29 січня 2020 14:00 2889 0

За прикладом Кременчуцького ліцею №17, або чому така таємниця, що в тарілках у дітей? Сьогоднішній огляд харчування школярів, який традиційно проводила депутатка Кременчуцької міської ради Тетяна Сідерка й представники місцевих ЗМІ, не обійшовся без виклику поліції від останніх, бо знову ж таки - в приміщення їдальні їх довго не пускали. 

Кременчужанам дуже важливо знати, як харчуються їх дітки, що навчаються в шкільних та дошкільних навчальних закладах нашого міста. Втім, не всі батьки, спираючись на різні обставини, можуть особисто переконатися, що їжа в шкільній їдальні, яку пропонують учням, їстівна та смачна, а ще чи прислухаються кухарі до порад відомого кулінарного експерта Євгена Клопотенка, який розробив нове меню для діток.

Зокрема для цього журналісти разом із депутаткою і роблять огляди кременчуцьких шкільних їдалень, але не всі керівники цих навчальних закладів вважають такі "перевірки", тим паче представниками ЗМІ, доцільними і доречними.

Так, як пам'ятаємо, досить складна скандальна ситуація склалася в ліцеї №17 "Вибір" ім. Н.Г. Неленя, який знаходиться по вулиці Тараса Бульби, 14. Нагадаємо, директорка Валентина Марченко барикадою встала у дверей в їдальню, щоб не пускати туди журналістів (зауважимо: в їдальню, а не на харчоблок).

Майже ідентична ситуація сталася сьогодні, 29 січня, у загальноосвітній школі №12, що розташована по вулиці Володимира Великого, 52. 

 

 

Сьогодні депутат Кременчуцької міськради Тетяна Сідерка разом із журналістами місцевих видань навідалася до школи, щоб на власні очі побачити, як насправді годують тут учнів. 

На порозі навчального закладу гостів зустрів його директор - В'ячеслав Носкін, який запросив усіх до свого кабінету. Там Тетяна Сідерка й журналісти дізналися, що в школі №12 харчується десь плюс-мінус 10% від загальної кількості учнів й це дуже мало.

Як розповів директор, вони на силу харчуватися, тим паче за батьківські кошти, нікого з дітей не змушують, учні самостійно шукають альтернативи - то судочок із дому беруть, то купляють щось у буфеті (а там, на хвилиночку, мандаринка 3 гривні коштує).

За словами директора В'ячеслава Носкіна у закладі проводиться унікальна соцпрограма "Healthy Schools: заради здорових і радісних школярів", яка має на меті сприяння розвитку здорового харчування. Також у школі готують страви з меню Євгена Клопотенка.

Але не все так радісно було... 

Спочатку заговорили за штат і за зарплати кухарям. Ситуація плачевна. На руки працівники кухні отримують трохи більше 4 тисяч гривень, що є такою собі мотивацією до роботи. Але директор запевнив присутніх, що вони роблять усе можливе, аби преміювати кухарів, втім таке трапляється, якщо є зекономлені кошти, тобто не часто. 

Крім того, дізнавшись про суть візиту депутатки й журналістів із камерами, директор повідомив, що пустити журналістів до шкільної їдальні, де харчуються діти, він не може, спираючись на рекомендації юристів, які обслуговують школу, а це в нас усім відоме адвокатське об'єднання "Консалтинг груп" (яке пов'язують із нинішнім нардепом від Кременчука Юрієм Шаповаловим). 

Щоб підтвердити так звані рекомендації юристів, до школи під'їхала представниця цього адвокатського об'єднання. Але у результаті вона лише відфутболила відповідальність, яку той на неї покладав, сказавши, що остаточно вирішує чи пускати до їдальні представників масмедіа, директор навчального закладу.

Мотивація заборони що в юриста, що в директорів навчальних закладів одна - ймовірність зйомки дітей журналістами без згоди на те їхніх батьків тощо. Запевняння представників ЗМІ, що діти в кадр не попадуть, не подіяли на представників галузі освіти. 

 

 

Балакали-балакали, втім прийти до компромісу не вийшло. Журналісти викликали поліцію за фактом перешкоджання журналістській діяльності, а пока вона їхала, намагалися зрештою домовитися із охоронцем, який барикадою встав у коридорі, що веде до приміщення їдальні. Цей охоронець навіть підмогу викликав, мовляв - тут на нього журналісти напали... Цирк?

 

 

У цей час депутатка міськради Тетяна Сідерка й представниця руху "Cult Food" Катерина Зауральска таки потрапили до харчоблоку школи №12, де  мали змогу подивитися, чим сьогодні годували діток та з яким задоволенням ті цю їжу куштували. Також вони оглянули стан харчоблоку й поспілкувалися з працівницями кухні. 

Сьогодні на сніданок учням давали макаронні вироби з пастою Болон'єзе, шматок сиру, тертий варений буряк із олією та шматочком хліба. За словами Тетяни Сідерки, яка постерігала процес - діти їли, після них залишилися майже пусті тарілки. Але не можна не відмітити вплив на такий суперефект класного керівника, яка стояла над дітьми й дивилася, щоб кожен все доїв. 

 

 

Оглянувши кухню, Тетяна Сідерка зазначила, що вона доволі чиста - все прибрано й вимито. Усі поверхні чисті, овочі вимиті й претензій до їхньої якості у неї немає. Також немає претензій у депутатки й журналістів до рукомийників: вода гаряча є, мило також, витяжка в працюючому стані. 

 

 

Про наболіле...

Поспілкувавшись із працівницями харчоблоку, депутатка підкреслила, що заробітня плата в них ледве-ледве переходить поріг у 4 тисячі гривень і про яку тут "тягу" до роботи можна говорити? Варто відмітити, що в ліцеї №10, яку Тетяна Сідерка перевіряла нещодавно, ситуація із зарплатами аналогічно-катастрофічна. Але нікому напевно до цього діла немає. 

Крім того, Тетяна Сідерка сьогодні вкотре звернула увагу на те, що 11 гривень 40 копійок занадто мало, як для повноцінного сніданку, який фінансується бюджетними коштами. Втім мер Кременчука Віталій Малецький так не вважає, бо змінювати ціну вартості сніданків у бік підвищення не збирається. Тож одним кисіль із яблук, а іншим - фруктовий сік. Рівність? Та не смішно навіть. 

 

 

Перевірки навчальних закладів триватимуть і надалі. Але, спершу, вже вкотре, порада директорам - читайте Закон уважніше й не розраховуйте на нічим необгрунтовані поради власних юристів. 

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Антирейтинг: місця у Кременчуці, де відпочивати — “не айс”. ФОТО 1687 0
Чотири місця у Кременчуці, де можна відпочити. ФОТО 2754 0
Посол Словаччини, модерн, романтика і містика: у Кременчуці відкрили Міжнародну виставку. ФОТОрепортаж 1670 0