Новини з 1996 року

"Евробляхи": фіскальна служба порахувала всі авто на єврономерах та кількість порушників

Валерія Макряшина 07 лютого 2018 10:45 1596 0

Звісно, коли згадуються "євробляхи", ніхто не думає про імпортний металопрокат європейського виробництва. "Бляхами" в народі прийнято називати номерні знаки на нерозмитнених автомобілях, яких в Україні стає все більше. 

Невідомо, чи то просто збіг обставин, чи так і було сплановано, але саме в день проведення акції водіями авто з єврономерами Державна фіскальна служба оприлюднила статистичні дані про кількість таких "транзитників", що перебувають на території України. У тому числі — з порушенням дозволених термінів. Не забули фіскали згадати і про штрафи.

Отже, скільки загалом автомобілів з іноземною реєстрацією потрапило в Україну протягом минулого року?

Майже мільйон легковиків з європейськими і не тільки "прописками" було ввезено протягом 2017 року. У режимі "транзит", який полюбляють використовувати мешканці прикордонних районів, "пересічники" ввезли 209,6 тис. транспортних засобів. У режимі "тимчасове ввезення" заїхало 748,9 тис. автомобілів.

 

 

Станом на 31 січня 2018 року в Україні перебуває 425,4 тис. машин з іноземною реєстрацією. Із них "транзитних" - 100,9 тис., "тимчасових" - 324,5 тис.

Не забули працівники фіскальної служби визначити кількість порушників, у яких вичерпався термін дозволеного перебування на митній території держави. Загалом "під прицілом" ДФС перебуває 246,4 тис. нерозмитнених авто. З цієї кількості транзит затягнувся занадто довго у 82,2 тис. водіїв, а тимчасове ввезення перетворилося на фактично постійне для 164,2 тис. автомобілів.

 

 

У приватних розмовах частіше можна почути "литовські бляхи", аніж "польські", оскільки здається, що "литовці" наразі більш популярні.

Згідно ж із даними ДФС, в Україні переважають "поляки" (110,7 тис.): їх удвічі більше, ніж "литовців", яких 51,7 тис. Дивно, але на третьому місці — нерозмитнені авто з Німеччини: таких 19,8 тисяч, і це при тому, що тамтешні правила досить жорсткі, страхування та транспортний збір далеко не дешеві, а також є потреба в регулярному техогляді.

Автомобілів з болгарськими "бляхами", які набувають усе більшої популярності (завдяки тому, що вигляд їх номерних табличок дуже схожий на українські), вже 14,1 тис. Чеську реєстрацію мають 13,1 тис. автівок.

 

 

Якщо вже цю тему порушили фіскали, звісно, не обійшлося без питання штрафів.

Протягом 2017 року за порушення термінів транзитного ввезення ТЗ було складено 18 394 протоколи на 109,3 млн грн загалом. Тобто в середньому один "впійманий транзитник" позбудеться майже 6 тисяч гривень. За порушення термінів тимчасового ввезення задокументовано 4 360 випадків на загальну суму 56,3 млн грн. У середньому це майже 13 тис. грн штрафу з одного автомобіля, який залишився на теренах держави довше, ніж "тимчасово".

Щодо достовірності цих чисел: незважаючи на заяви різних громадських організацій та окремих експертів, які називають обсяги навіть у кілька мільйонів нерозмитнених авто, наведені ДФС значення правильні або досить близькі до таких. Визначаючи за власною методикою кількість "євроблях", ми теж отримали в результаті бизько 0,5 млн нерозмитнених авто, що знаходяться в Україні.

 

 

У статті використані матеріали з інфрмаційного порталу auto.ria.

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

У Кременчуці з’явилася нова фотозона, створена силами 25 художників. ФОТО 643 0
25 професійних художників та аматорів створюють графіті у Кременчуці. ФОТОрепортаж 840 0
Велике свято для малечі. У Кременчуці відзначили Міжнародний День захисту дітей. ФОТОрепортаж 1200 0