Новини з 1996 року

"Дошка ганьби" та заборона виїзду за кордон: як карають неплатників аліментів

Альбіна Козлова 16 січня 2019 09:20 543 0

15 січня на прес-конференції в ОКІА “Новини Полтавщини” начальник ГТУЮ в Полтавській області Олег Тимченко та заступник начальника ГТУЮ з питань державної виконавчої служби - начальник Управління державної виконавчої служби Віталій Коноз розповіли про результати роботи державних виконавців Полтавщини за 2018 рік.

“Найбільшою новацією у 2018 році стало прийняття двох пакетів Закону #ЧужихДітейНеБуває. Ці Закони надали виконавцям ефективні інструменти впливу на неплатників аліментів. Завдяки цьому у 2018 році виконавці Полтавщини стягнули 287 тисяч гривень на користь 23 226 дітей. А отримувачі аліментів змогли отримати додатково (від нарахування штрафів) майже 2 млн грн”, – розповів Олег Тимченко.

Крім того, до неплатників податків, згідно із законодавством, було введено нові важелі впливу, зокрема обмеження на виїзд за кордон, на користування автомобілем, зброєю, примусові суспільно-корисні роботи та “дошка ганьби” (публічний реєстр боржників).

Завдяки примусовим суспільно-корисним роботам на користь дітей перерахували понад 140 тисяч гривень.

“Усі ці заходи впливу стимулюють боржників ліквідовувати заборгованість, щоб не допустити накладення на них усього комплексу санкцій”, – зазначив Тимченко.

Також 7,5 тисяч полтавців, які є боржниками з виплати аліментів, у 2018 році були внесені на “дошку ганьби”.

“Найбільше досягнення виконавців - 2200 виконавчих проваджень, які перейшли з категорії ”Заборгованість” до категорії “Заборгованість відсутня”. Боржники своєчасно сплачують кошти та постійно надають квитанції”, – наголосив Віталій Коноз.

Найбільшу суму вдалося стягнути у 2018 році в Автозаводському районі Кременчука - 112 тис. гривень.

А ще понад 6,5 млн грн заборгованості із заробітної плати стягнули виконавці області.

“У системі електронних торгів арештованого майна протягом року перебувало 960 лотів майна боржників. З яких реалізовано майно по 292 лотах на суму понад 23 млн грн. На сьогоднішній день є чимало боржників, які ухиляються від сплати аліментів та заробітної плати, але ми докладемо максимум зусиль, щоб ці кошти стягнути. Сподіваємось, що цьогоріч приймуть і третій пакет Закону #ЧужихДітейНеБуває”, – повідомив Віталій Коноз.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Кременчук став містом, в якому Україна та Казахстан міцно закріпили свої відносини. ФОТОрепортаж 429 0
Яким ти був, Кременчук? Фотографії старого міста, якого ми не знали. ФОТО 548 0
У Кременчуці Хеловін провели «з вітерцем», і дощ цьому аж ніяк не завадив. ФОТОрепортаж 1053 0