Новини з 1996 року

"Чудо-троянда" за 250 тисяч гривень не змогла затьмарити квадрат Малевича

Марина Баніт 15 листопад 2017 17:30 574 0

Сьогодні в міськвиконкомі обговорювали громадський бюджет.

Серед запропонованих проектів - придбання "Чудо-троянди". Так торкнулися пропозиції кременчужанина Геннадія Сметанка створити при музеї куточок ковальських виробів: Створення галереї художньо-декоративно-прикладного та ковальського мистецтва у закладі культуриАле, як зауважили присутні, питання в тому, що чоловік зробив якісь власні витвори мистецтва у вигляді залізної троянди і хоче їх по суті продати місту. Автор проекту бажає, щоб місто купило в нього ці вироби і ще й організувало музей.

Як пояснив віце-мер Кременчука, він нічого в цьому поганого не вбачає.

Але присутні наполягали на тому, що якби він хотів, то зробив би за прикладом кременчуцької художниці, яка передала місту в дарунок картини за умови організації містом виставки. А це... - казали в залі і махали рукою.

Ось що очікував отримати від проекту кременчужанин:

"Кількісні результати:
• Поява 1 галереї художньо-декоративно-прикладного та ковальського мистецтва на базі комунального закладу культури м. Кременчука.
• Залучення до створення, відкриття і використання галереї до 25-30 кременчуцьких художників, митців, ковалів, ремісників та інших майстрів.
• Придбання для галереї 1 предмета музейного значення «Чудо-троянди»
• Створення умов для одночасної експозиції робіт 1-5 художників, митців, ковалів, ремісників та інших майстрів".

Пан Пелипенко попросив присутніх лише зважити, чи можливо це реалізувати з технічної точки зору і якщо так, то не судити проект, а передати його на суд тих, хто буде голосувати. Він розповів, що чоловіка цього знає і що він має дуже сильну зацікавленість представити свої вироби.

Але, за словами представників міста, в музеї місця немає. А проект начебто і звучить як "облаштування галереї", але при цьому в кошторис закладено придбання цієї троянди. Активісти наполягали, що чоловік скоріше має бажання продати цей виріб, а не створити пам'ятку, мовляв, міг би й подарувати.

А троянда коштує 150 тисяч гривень.

Але вирішально і точно висловився депутат Шевченко, який пояснив, що громадський бюджет розрахований для кінцевих проектів. Але даний проект - це відремонтована кімната з однією трояндою.

- Не думаю, що хтось буде постійно ходити і на неї дивитися. Не знаю, щоб на один предмет хтось постійно ходив подивитися. Хіба що квадрат Малевича. Але це ж не квадрат Малевича! Не думаю, що ця троянда так зацікавить когось, - підсумував Шевченко.

Отже, члени комісії проголосували за те, щоб не допускати проект до голосування.

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись