Новини з 1996 року

"Євробляхи" витрусили останні гроші з кишень водіїв. Про штрафи

Валерія Макряшина 11 грудня 2017 12:18 2073 0

Державна фіскальна служба стягнула 38 млн грн штрафів за порушення строків транзиту і термінів тимчасового ввезення автомобілів. Про це в інтерв’ю одному з всеукраїнських видань повідомив директор департаменту організації протидії митним правопорушенням та міжнародної взаємодії Василь Поїзд.

За даними Державної фіскальної служби України, на сьогодні до державного бюджету вдалося стягнути штрафів на суму 38 млн гривень із водіїв автомобілів іноземної реєстрації, які порушили статті 470, 481 Митного кодексу України. Йдеться про перевищення допустимих термінів перебування автомобіля на «євробляхах» на митній території країни в режимі тимчасового ввезення або транзиту.

Відповідно до закону, якщо термін тимчасового ввезення (1 рік) перевищено на 3 доби, громадянина можуть оштрафувати на 850 грн (50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян). За порушення терміну на більш, ніж 3, але менш, ніж 10 днів штраф складе вже 5,1 тис. грн, що дорівнює 300 неоподаткованих мінімумів.

Такі ж штрафні санкції передбачені для фізичної особи, якщо протягом календарного року вона залучалася до відповідальності за цією статтею. 17 тис. грн (1 тис. неоподаткованих мінімумів) заплатить порушник терміну на понад 10 днів.

«Транзитникам», або особам, які порушили умови транзиту авто, «пощастило» більше: мінімальний штраф становить 170 грн або попередження, а максимальний – до 8,5 тис. грн.

Ті величезні мільйонні штрафи, про які періодично пишуть ЗМІ, присуджують до виплати громадянам, які користувалися автомобілем, і це доведено, що знаходиться в режимі тимчасового ввезення, не в особистих, а в комерційних цілях, що для цього режиму не передбачено законом. У таких випадках, відповідно до статті 485 Митного кодексу України, штраф складає 300% від несплаченої суми митних платежів.

Нагадаємо, що в кінці липня Вищий адміністративний суд Києва виніс перше рішення щодо водія автомобіля з іноземними номерами. Штраф склав 420 тис. грн. У листопаді суд притягнув до адміністративної відповідальності і наклав штраф у сумі понад 3,38 млн грн на громадянина України, що ввіз зареєстрований у Литві автомобіль Mercedes-Benz у режимі «тимчасового ввезення» без сплати митних платежів. Також у кінці листопада Малинівський районний суд Одеси підтримав інтереси водія автомобіля BMW 320D з польськими номерами і скасував постанову про притягнення його до відповідальності за порушення митних правил і штрафу у понад 500 тис. грн. 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

У Кременчуці нагородили учасників конкурсу художніх робіт, присвячених пожежній безпеці. ФОТОрепротаж 3005 0
«Той, хто створював обличчя Кременчука»: відкрилася виставка картин Миколи Анісімова. ФОТОрепортаж 3481 0
У Кременчуці нагородили воїнів-добровольців, ветеранів російсько-української війни. ФОТОрепортаж 3924 0