Новини з 1996 року

Є пояснення – звідки в кременчуцькій питній воді запах марганцю і багато хлору?

Олександр Курилов 29 липня 2021 13:30 321 0

Надалі якість кременчуцької питної води, яку очищають на спорудах Кременчуцького водоканалу, буде завжди викликати нарікання.

Й мова не лише про те, що в Кременчуці у 2021 році питну воду очищають хлором за технологією початку 50-х. Й справа не лише в тому, що цей хлор у нашій «очищеній» питній воді там і залишається, викликаючи рак.

Однак є й інше й про це повідомляють в обласній державній адміністрації в оприлюдненому звіті про умови нашого екологічного існування у 2021 році.

Мова у звіті, крім іншого, – про якість води і ми читаємо, що сьогодні КП «Кременчукводоканал» бере воду для очищення з Власівського водозабору (Північної прорізі), де в обмеженій водоймі завжди останні 20 років було перевищення норм марганцю.

Цікаво, що дозвіл на використання води з цієї прорізі, яка розташована поруч із Власівським водозабором, дали медики з Кременчуцького лабораторного центру. Й обгрунтування дозволу – тут в обмеженому просторі Власівського водозабору кількість бактерій не перевищує нормативів. Натомість щодо отруйної «хімії» у воді – це нікого не цікавило.

Про що слід додати – можна зрозуміти, чому КП «Кременчукводоканал» бере воду безпосередньо у Власівському водозаборі, але не у водозаборі, що знаходиться на півкілометра вище греблі Кременчуцької ГЕС.

Мова у відстані й економії електроенергії.  Й здається, тут же можна говорити й про економію на здоров’ї мешканців Кременчука.

Останнє – у повідомленні зі столиці ми читаємо, що 60 відсотків питної води Києва вже не очищується хлоруванням, але застосовуються інші методи. Й звісно, тут дуже б хотілося побачити, як представники адміністрації КП «Кременчукводоканал» і верхівка нашого виконкому п’є воду безпосередньо з-під крана та їхній вираз обличчя при цьому.  

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

У кременчуцькому музеї відкрилася виставка, яку присвятили життю міста на Дніпрі. ФОТО 229 0
"Від минулого до майбутнього": у галереї Кременчука представили чудову виставку. ФОТО 189 0
Ритуальні маски та опудало риби-їжака. У Кременчуцькому музеї знайомлять з Ефіопією та Індонезією. ФОТО 402 0