Новини з 1996 року

Попустило. Відключення гарячої води у Кременчуці не буде. Парламент відстрочив закон про послуги

Олександр Курилов 08 червня 2018 11:15 1243 0

Обіцяне масове відключення мешканців міста від гарячої води, яке було анонсовано ПАТ «Полтаваобленерго» з 10 червня, – не відбудеться.

Причина – депутати Верховної Ради  (кременчуцький нардеп Шаповалов – виняток) проголосували вчора за відстрочення  на рік введення в дію Закону про житлово-комунальні послуги   і на два роки -  за відстрочення фінансової  відповідальності суб'єктів господарювання за порушення термінів встановлення засобів обліку тепла й води.

Для Кременчука в цій справі головне одне – щонайменше ще рік у змінах постачання тепла та гарячої води не буде й зрозуміло, що ніяких відключень уже не очікується.

Тож суперечка між міськвиконкомом і ПАТ «Полтаваобленерго», коли енергетикам депутати пропонують вирішити питання за 40 мільйонів гривень (ціна кременчужан?), триватиме й мерія продовжить свою війну з ПАТ «Полтаваобленерго».

Однак люди від цього якщо й страждатимуть, то у «звичайному» режимі – зразка відключень тролейбусів від електрики й таке інше.

Слід додати про роль нашого нардепа в цьому відстроченні – він за це не голосував і зрозуміло чому. Вочевидь, тут мова про байдужість нашого нардепа.

Останнє – про самі зміни в законі, які прийняті вчора.

«Так, до 2 серпня 2018 року вузлами комерційного обліку теплоенергії мають бути оснащені всі будівлі. До цієї ж дати в нежитлових будівлях повинні поставити загальні лічильники води.

Житлові будівлі мають бути обладнані загальнобудинковими лічильниками води до 2 серпня 2019 року. Для такого оснащення потрібно близько 4,6 млрд грн., але в місцевих бюджетах передбачено лише 8% від цієї суми.

Передбачено, що за порушення термінів встановлення вузлів комерційного обліку на суб'єктів господарювання накладається штраф у розмірі 1% від суми платежів, нарахованих за останній місяць надання комунальної послуги споживачам, будівлі яких не обладнані вузлами обліку.

Тому депутати запропонували відстрочити до 1 серпня 2020 року норму щодо застосування фінансових санкцій до суб'єктів господарювання за порушення термінів встановлення лічильників.

У той же час необхідність відстрочення до 1 травня 2019 року введення в дію Закону про ж/к послуги в частині регулювання комунальних послуг депутати обгрунтовують відсутністю нормативно-правової бази щодо надання нової послуги управління багатоквартирним будинком і відсутністю у підприємств коштів на збут і перевірку будинкових приладів обліку, доки співвласники не визначаться з формою договірних відносин.

Згідно із законопроектом, уже укладені угоди про надання комунальних послуг є чинними на визначених у них умовах, проте споживачі повинні укласти з виконавцями нові угоди до 1 травня 2020 року.

Норми щодо послуги з управління багатоквартирним будинком вводяться в дію з 10 червня 2018 року, але вже укладені угоди про надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій зберігають чинність на визначених у них умовах, поки не будуть укладені угоди про надання нової послуги.

До затвердження Кабінетом Міністрів типового договору про надання послуг з управління багатоквартирним будинком сторони можуть укласти угоду за формою та на умовах, погоджених між управителем і співвласниками.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись