Новини з 1996 року

«Поїхали з нами, там будуть шашлики, банька»: про те, як нові знайомі роздягли та принизили чоловіка

Артем Кузьменко 16 січня 2021 14:50 802 0

30 листопада в Хорольському районному суді Полтавської області розглянули кримінальне провадження щодо трьох чоловіків, один з яких народився в Полтаві, інший – у Кривому Розі, а місце народження третього приховали. Всі троє офіційно ніде не працевлаштовані й кожен із них притягувався до кримінальної відповідальності раніше. Один з них «пережив» уже 10 вироків.

Рецидивістам інкримінують ч. 2 ст. 187 КК України (розбій, вчинений за попередньою змовою групою осіб і поєднаний з насильством, що є небезпечним для життя).

Офіційна версія:

Відповідно до матеріалів справи, 13 лютого 2019 року, о 19:00, фігуранти були на залізничній станції «Гребінка», де помітили потерпілого й заздалегідь придумали план, як його пограбувати. Для цього вони познайомилися зі своєю майбутньою жертвою і запропонували випити. Наступна пропозиція – поїхати до Лубен електричкою «Гребінка-Ромодан», мовляв, там живе брат одного з нових знайомих, який може організувати їм приємне дозвілля.

Потерпілий погодився й зайшов у вагон. Уже там о 21:00 його почали бити ногами та руками, після чого – роздягати та привласнювати собі особисті речі. Таким чином з нього зняли куртку з телефоном у кишені, рюкзак, стягнули кросівки та чорну чоловічу сумку; витягли ніж зі штанів, забрали навушники та зірвали з шиї хрестик, підняли ще один телефон, який випав зі штанів, та дістали з полиці дорожню сумку потерпілого.

Загальна сума збитків не така вже й значна і аж ніяк не коштує здоров’я і тим більше – людського життя. Товарознавча експертиза встановила, що вартість вкрадених речей становить 2 713 гривень 43 копійки.

Судово-медичний експерт встановив тілесні ушкодження і кваліфікував їх як ті, що спричинили короткочасний розлад здоров’я потерпілого:

- гематома навколо правого ока;

- забита рана зовнішнього кута правої брови;

- синець навколо лівого ока;

- садна біля зовнішнього кута лівого ока;

- крововилив на верхній губі.

Позиція обвинувачених:

Уродженець Полтави визнав себе винним і відмовився давати свідчення в суді, оскільки робив це ще під час досудового розслідування та слідчого експерименту.

Натомість двоє інших чоловіків не визнали своєї вини й почали розповідати небилиці: один під час побиття виходив покурити в тамбур, інший не був у вагоні, бо образився на потерпілого, оскільки останній нечесно грав у карти. Обидва казали, що в конфлікті не брали участі й речі не забирали.

Свідчення потерпілого:

Чоловік, для якого нове знайомство не призвело ні до чого хорошого, розповів, як усе було. Спочатку до нього підійшов один із компанії (який спочатку представився іншим ім’ям, щоб уникнути відповідальності), згодом – двоє інших. Вони роззнайомилися та почали на чотирьох ділити пляшку горілки. Пізніше той, хто її приніс, запропонував: «Чого ти тут киснеш? Поїхали з нами, в мене в Лубнах є брат, там будуть шашлики, банька!»

Потерпілий сумнівався, але тут його сумку взяли і сказали: «Он електричка!» Згодом вони сиділи у вагоні з малою кількістю пасажирів та «доганялися» спиртним. Через кілька станцій не залишилось нікого, крім потерпілого та обвинувачених. Конфліктів чи неприязних моментів між ними не було.

Через деякий час полтавець, який був головним у компанії, вийшов покурити, а коли зайшов, випив і одразу вдарив свою жертву в ніс і груди. Чоловік упав на коліна та запитав: «Що ти робиш?», а інший член банди, місце народження якого в матеріалах справи приховали, вдарив коліном у скроню здивованого потерпілого.

Чоловік упав на підлогу і його почали бити руками й ногами.

 

«У цей час почали забирати його речі, били й одночасно роздягали. Потерпілий кричав, щоб вони заспокоїлись: «Пацани, що ви робите!» Просив зупинитись, забрати речі, але залишити одяг, зима надворі. Вони не сприйняли, сказали «Закрий рот!», пообіцяли, що буде гірше».

 

У відповідь на прохання залишити хоча б барсетку з паспортом і гаманцем, ватажок кинув йому лише паспорт. Усі інші документи в нього забрали.

За словами жертви пограбування, уродженець Кривого Рогу був наче слуга та слухав усе, що йому говорили. Перед виходом полтавець сказав: «Пікнеш – найду, уб’ю».

Увесь цей час, як з’ясувалося, в кінці вагона сиділа жінка. Побитий та роздягнутий чоловік підійшов до неї й попросив про допомогу. Вона взагалі була не в курсі ситуації, бо коли побачила кров, то спитала, чи це не ті хлопці зробили, які щойно вийшли.

Потім приїхали поліція та «швидка»

Потерпілий розповів, що збагнув, що проти нього щось замишляють, коли дуже активно зазивали його словами «поїхали, братуха!» Крім того, підсудні постійно шепотілися між собою, «шушукались», посміхались та підморгували один одному, а інколи дивилися на свою жертву підозріло. Але було зрозуміло, що так просто його вже нікуди не відпустять.

Після побиття чоловік приблизно тиждень пролежав у лікарні в Лубнах.

Висновок суду:

Суддя критично поставився до показань обвинувачених, які не визнали своєї вини і стверджували, що не били та не грабували. Їх поведінка однозначно свідчить про попередню домовленість, узгодженість дій як під час перебування на вокзалі, так і під час поїздки в електричці.

До речі, цей судовий розгляд відрізняється від інших, бо в ньому повідомили, коли й де всіх трьох фігурантів затримали працівники поліції. Це зробили на станції «Вили» – якраз там, де зупинилася електричка й звідки вони хотіли піти.

Остаточний вирок суду:

- 9 років позбавлення волі ватажку;

- уродженець Кривого Рогу отримав 8 років позбавлення волі;

- третій злочинець - 9 років позбавлення волі.

З кожного додатково стягнули про 320,60 гривень за сплату стаціонарного лікування потерпілого.

Вирок опублікували в Єдиному державному реєстрі судових рішень.

У прокуратурі повідомляють, що обвинувачені подали апеляцію.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Подорож у минуле: яким був Кременчук у ХХ столітті і яким він є зараз. ФОТОрепортаж 1566 0
З пензликом у руці по життю: в Кременчуці відкрили виставки двох досвідчених митців. ФОТОрепортаж 1903 0
Вулицями Кременчука: яким було наше місто у другій половині 20-го століття? 2272 0