Новини з 1996 року

«Передзвони батьківської мови»: в кременчуцькій бібліотеці «ожили» персонажі Івана Котляревського. ФОТО

Іона Харченко 08 листопад 2019 12:05 100 0

У Кременчуцькій бібліотеці-філії №3 відбулася мовознавча подорож до Дня української писемності та мови «Передзвони батьківської мови». Про це повідомляють на сторінці бібліотеки у Фейсбуці.

Завтра, 9 листопада, Україна відзначає День української писемності та мови. Це свято було встановлене Указом президента України в 1997 році на честь українського літописця Нестора – послідовника творців слов’янської писемності Кирила та Мефодія. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця й починається писемна українська мова.

 

 

Також цього року вся Україна святкувала 250-річчя з дня народження засновника нової української літератури Івана Котляревського.

Саме з нагоди цих двох дат учора, 7 листопада, до бібліотеки-філії № 3 завітали студенти університету третього віку, члени драматичного гуртка «Калинове гроно» на чолі з його керівницею Ганною Яценко.

Про історію виникнення української писемності, про причетність до цього свята Івана Котляревського розповіла пані Ганна.

 

 

А потім присутні на заході опинилися в залі справжнього театру. На сцені відбувалося театралізоване дійство з Єнеєм та Дідоною, Еолом і Венерою, Нептуном та іншими богами й богинями, які є дійовими особами в «Енеїді» Івана Котляревського.

 

 

Справжні овації викликала сценка розмови Наталки Полтавки з матір'ю Терпелихою та її арія, яку виконала Алла Лєбєдєва.

 

 

Закінчився захід гумористичною сценкою та словами вдячності від громади мікрорайону за отримані позитивні емоції.

 

 

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Концерт «Дизель шоу» в Кременчуці зібрав аншлаг. ФОТО 148 0
"Доки світло не згасне назавжди": Макс Кідрук у Кременчуці презентував новий роман 534 0
«Вікінг»: скрипаль-віртуоз Святослав Кондратів представив у Кременчуці нові композиції. ФОТО та ВІДЕО 190 0