Новини з 1996 року

Інвестор Йорг Майснер і кременчуцькі депутати. Робити боляче одне одному на Деївському звалищі

Олександр Курилов 16 травня 2017 16:05 998 0

У Кременчуці чергова стадія державно-приватного партнерства, зміст якого – повернути до економічного життя міста єдиного німецького інвестора Йорга Майснера, який робить свій бізнес на смітті.

За Йоргом – виготовлена раніше система збирання газу на Деївському звалищі й пічка для спалювання газу, яку поставили одночасно з новими німецькими сміттєвими контейнерами на вулицях за часів мера Миколи Глухова.

Для того, аби сам проект запрацював, залишилося зовсім мало – привезти до Кременчука газогенератор і почати на звалищі виробництво електроенергії.

Але вже після Глухова це зробити не вдалося. Його наступники з цього німця попили трохи крові, а його надбання на Деївському смітнику майже перетворили на металобрухт, який  нині не працює.

Сьогодні, вже в часи міського голови Віталія Малецького, після часткового очищення мерії від хабарників, нинішні чиновники повернулися до німецького інвестора обличчям.

Поворотом обличчя називається спеціальна програма державно-приватного партнерства і як усе має бути, говорили сьогодні на засіданні спеціальної комісії міськвиконкому. Повідомили ж про таке.

Отже, тепер інвестор Йорг Майснер Кременчук, здається, любить менше. Для такого він обзавівся юристами, які виставляють кременчуцькій владі нові й не зовсім приємні умови.

Перша така – представник Німеччини платитиме гроші за оренду свого ж обладнання, яке встановлено на Деївському звалищі,  у сумі не більше 18500 євро на рік.

Друге – Йорг хоче отримати більше прибутків уже після того, як цей проект з виробництва електроенергії запрацює.

Для такого він збільшує свою частку в статутному капіталі нового спільного підприємства (утвореного ним і нашим міськвиконкомом).

Ще добувати газ на Деївському звалищі, яке років п’ять тому засипали горілою землею з Кременчуцького стальзаводу, нині ризиковано, й інше, що записав в угоду інвестор, – він розірве угоду з нашою мерією, якщо все знову піде не так.

Загалом, дебати про те, що хоче від міста Йорг Майснер, тривали 55 хвилин.

Точка зору депутатів міськради – інвестор своїми додатковими умовами й вимогою змін – не правий і сам проект з його новими умовами стає невигідним  для Кременчука.

Аргумент першого заступника міського голови Кременчука Володимира Пелипенка протилежний. Німецький інвестор, який є першим за останні 5 років для Кременчука, міста, яке всі бізнесмени оминають десятою дорогою, - це тільки початок.

Тож Йоргу Майснеру слід піти назустріч і далі, можливо, у нас буде сміттєпереробний завод.

Втім, можливо, заводу й не буде. Це фінал дебатів, під час яких депутати Кременчуцької міської ради, що обговорювали інвестиційне питання, раптом зрозуміли, що самого Йорга в залі поруч з ними немає й про що він думає – ніхто не знає.

На цьому й зупинилися – на заяві, що обговорювати інвестора, якщо його немає в залі, – це недобре.

Інше, про що заявили, – непогано було б побачити хоч якісь прогнози, зокрема, скільки електрики можна виробити з добутого на Деївському звалищі газу. Але для цього потрібно знати потужність неіснуючого генератора, який обіцяють доставити до міста вже десять років поспіль.

Тоді можна буде щось говорити й про прибутки та кошти. На цьому й зупинилися – спочатку, аби приймати рішення, слід послухати самого інвестора. Можливо, така зустріч і буде проведена.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Видри, кролики, качки, голуби... У Кременчуці провели виставку тварин. ФОТОрепортаж 1613 0
У кременчуцькому музеї відкрилася виставка, яку присвятили життю міста на Дніпрі. ФОТО 1693 0
"Від минулого до майбутнього": у галереї Кременчука представили чудову виставку. ФОТО 1609 0