Новини з 1996 року

Інвестицій з Європи у нас не буде. АБО ІНВЕСТПАРК "ЦЕНТРАЛЬНИЙ" ЯК ВЕЛИКА КРЕМЕНЧУЦЬКА ПРОФАНАЦІЯ

Олександр Курилов 29 вересня 2015 11:20 1038 0

Спеціальна комісія міськвиконкому затвердила управляючу компанію, яка в подальшому займеться пошуками для міста інвестиційних коштів з Європи. Така компанія, яка шукатиме інвесторів,  має назву ТОВ «Аріал-сервіс», а її керівники підпишуть додаткову угоду з  кременчуцькою мерією, що вони заплатять місту 22 мільйони гривень. З цих мільйонів десять млн. грн. піде як плата за зміну землі з сільської на промислову, а ще 12 мільйонів буде витрачено на інфраструктуру – дорогу, світло, газ, воду…

Це у міському виконавчому комітеті сьогодні відбулися дебати з приводу завершення конкурсу на обрання управляючої компанії для інвестпарку «Центральний».

До сьогодні рік поспіль у нашому місті тривав конкурс на визначення фірми-переможця, яка в подальшому відповідатиме за інвестиції з Європи й цьому підприємству міська влада передасть в оренду 168 гектарів землі за Молодіжним. Там міська влада час від часу планує розмістити як не виробництво комп’ютерів, так логістичний центр.

Предмет нинішніх дебатів – завершення річного конкурсу. Для такого свою заявку подала фірма - ТОВ «Аріал сервіс»,  яке претендує на взяття цієї землі в оренду. Окрім цього підприємства, більше бажаючих немає

Конкурс проходить без конкурсу, учасник – один,  коштів на рахунку в комерційному банку у переможця теж немає, але є недавно призначений директор.

Точок зору на такий «конкурс» – дві.

Перша - за депутатом міської ради Олександром Роженком, який заявив:

«У фірми, яка бере участь у конкурсі, нічого немає. Саме  через це, коли у підприємства нічого немає й гарантій теж жодних немає,  попередній учасник – ТОВ «Екобау-сервіс» отримало від міста в такому конкурсі відмову.

Повна маячня. Комунальне підприємство «Кременчук Інвест» та його директор Андрій Мельник займаються дезінформацією. Нам півроку обіцяють сотні мільйонів гривень інвестицій, але нічого цього немає. Невже не можна знайти нормальну управляючу компанію», - зазначив депутат міської ради.

Зворотна точка зору – від першого заступника міського голови Віктора Калашника.

«Немає у нас черги інвесторів», - пояснює такий конкурс з одним учасником перший віце-мер і одразу ж отримує коментар від кандидата в міські голови від партії «Укроп» Оксани Піддубної

«Докерувалися так, що до Кременчука вже ніхто не йде», - такий коментар від неї до слів Віктора Калашника.

Більше нічого цікавого, окрім того, що йшла електронне листування з назвами дат та номерів листів,  журналісти на конкурсі не почули

Про що варто додати – це підсумки конкурсу.

Загалом місту втрачати вже нічого, бо 168 вільних гектарів міської землі, виділених під інвестиції за Молодіжним,  уже заросли бур’янами, а мільйони гривень з міського бюджету, виділені на утримання комунального підприємства «Кременчук Івест», уже витрачено.

Звідси і голосування – представники міськвиконкому  віддадуть ці гектари компанії «Аріал-сервіс», яка одна брала участь у конкурсі.

Єдина умова – її засновники мають перерахувати місту кошти протягом двох місяців. Інакше процес почнеться по-новому, а укладену угоду розірвуть.

Останє, про що слід додати – чекати інвестицій  з нашими інвестиційним парком – полем з бур’янами -  є марна справа сьогодні взагалі.

І тут мова навіть не у війні на Сході та падінні курсу гривні. Причина того, що до нас ніхто не прийде, – це наше законодавство про «Інвестиційні парки», які, до речі, виписував кременчуцький нардеп Юрій Шаповалов.

«Уся справа в тому, що, за законом, інвестори повинні брати землю в суборенду в управляючої компанії», - так пояснив зацікавленість фірми узяти 168 гектарів землі в оренду представник фірми-переможця.

Чому інвестор просто не може прийти у Кременчук, аби не переплачувати за суборенду землі й відкрити спокійно нове виробництво, співрозмовник не пояснив.

Однак, як на репортера, – відповідь і так зрозуміла. Сам закон з передачею земельних ділянок під інвестиції різним управляючим компаніям у суборенду настільки корупційний, що у Кременчуці інвесторів побачать ще дуже не скоро.

Теги: ІнвестиціїЕкономіка Кременчука

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Подорож у минуле Кременчука: яким було наше місто на початку цього тисячоліття? ФОТО 259 0
Зі смолоскипами та з Україною в серці: у Кременчуці відбувся святковий автопробіг. ФОТОрепортаж 620 0
Кременчужанам нагадали про подвиг ветеранів, які боролися за наше місто проти нацистів. ФОТОрепортаж 1360 0