Новини з 1996 року

Інший бік медалі: неподалік Кременчука 3-річну дитину вкусив безпритульний собака

Валерія Макряшина 04 лютого 2019 12:30 2296 1

Мама була біля дитини, завдяки цьому не сталося більшої трагедії.

Третього лютого, о 12:30, у місті Горішні Плавні, біля магазину Маркетопт по вул. Героїв Дніпра, 42, бродячий собака вкусив 3-річну дитину.

Про це в групі "Мої Горішні Плавні" в мережі Facebook повідомила місцева мешканка Ольга Салівон. Жінка зазначила, що собака, який напав на дитину, - з чіпом. На даний момент потерпіла лікується в травматологічному відділенні міської лікарні. У неї діагностували гематоми та синці біля правого ока. 

"Дитині розписані щеплення до 3 березня. Їх можна було б не робити, якби знайшли собаку, який вкусив за обличчя дитиниу", - додала Ольга. 

Жінка порадила волонтерам та захисникам тварин терміново відловити цього собаку та відвезти у ветеринарну клініку.

"З приводу бродячих тварин можна говорити дуже багато. Так, співчуття до тварин, гуманізм і все інше... 

У даному випадку мене цікавить постраждала сторона. Після нападу тварини - це біль і страх, діти все життя бояться собак, відчувають паніку при зустрічі з ними навіть у дорослому віці. У когось сильний переляк провокує неврози, найчастіше заїкання і т. ін.

І не потрібно писати, «що треба було дивитися за дитиною».

Мама була біля дитини, завдяки цьому не сталося більшої трагедії.

Так, у нашому місті є проблема з неодноразовим нападом бродячих тварин на людей і її потрібно терміново вирішувати. Бережіть себе і своїх дітей", -  підкреслила громадянка.

У коментарях до посту Ольги думки розділилися. Деякі містяни відкрито заявили, що таких собак треба негайно відстрілювати, бо стає дуже страшно. Здебільшого, за їхніми словами, собаки кидаються на велосипедистів та простих мешканців, які лиха їм точно не бажають. Інші ж у коментарях запевняли, що відстріл ситуацію не змінить, а, навпаки, лише погіршить її. Дехто ділився власними історіями та думками з приводу безпритульних тварин на вулицях.

Angelika Kudrich "Мого двоюрідного брата в дитинстві вкусила собака. На неї скаржилися багато батьків, але нічого з цього приводу не робили. Як згодом з'ясувалося, вона була скажена. Брат точно до неї не ліз, як і інші люди, вона сама кидалася. Тітка моя пішла до мера, так само в нашу місцеву газету помістила статтю про цю собаку і до вечора її впіймали. Але братові все одно довелося пережити купу уколів і лікування!"

Anastasiya Musatova-Priadko "Притулок, стерилізація, ізолювання, волонтерство - для бездомних тварин! Для тих, хто утримує тварин, - обов'язкове чіпування і далі - відповідальність за всіма законами й з усіма наслідками, що випливають! І життя налагодиться! Шкода, що Україна від цього ще дуже далека..."

Лариса Шулімова "Собаки (зграя) кидаються на автобуси, автомобілі (зупинка новий Будинок побуту), з яких виходять люди, діти! Голод, холод - це все зрозуміло... але що може бути дорожче Дітей?!?!?!?!"

Анна Крюкова "Мою дитину теж вкусила собака, правда, було тоді йому 5 років. Він ішов зі мною за руку. Собака бігла біля жінки, яка кидала їй хліб. Коли ми порівнялися, вона просто вхопила його за руку, він навіть не дивився в її бік. Розумію реакцію батьків. Обурення, гнів тощо. Вилов собаки та її харчування лягли на наші плечі. Зробили. Місяць виходили зі стресу. Потім час пройшов - емоції вщухли. За порадою психолога завели собаку, тому що клин клином вибивають. Але до підбору породи треба ставитися ретельно. Тепер моя дитина не боїться собак, любить тварин і навіть не згадує про цей випадок. А те, що тварини агресивні, не винні ні волонтери, ні місцева влада, - винні самі ми, люди. Багато штовхають, шугають, ганяють, підлітки кидають у них петарди. Можливо, в цьому випадку (так як хтось справедливо зауважив - подробиць ми не знаємо) собака побачив схожість з якимось його кривдником або ж через маленький зріст визнав дитину конкурентом на території... Тут варіантів багато..."

Даніель Костенко "Палиця на два кінці. По-перше, ситуація описана односторонньо і явно на емоціях, упереджена. По-друге, де батьки? Де постійно в якихось ситуаціях знаходяться батьки, куди вони дивляться? Всі такі молодці, всі винні, а батьки, як завжди, ідеальні. Неодноразово спостерігав ситуації, коли батьки розмовляють з подружками, друзями, не дивляться за малою дитиною, яка ще не привчена до світу - що можна в рот тягнути, а що ні, чому не можна чіпати диких тварин. Передусім вихованням займайтеся, навчіть їх, поясніть, що не можна тягнути кішечку/собачку за хвіст і пальці в рот вставляти, особливо якщо це незнайомий/бездомний собака. Почніть із себе"

Ольга Олешко "Я вважаю, що просто собака (бездомний) не нападе, тим більше на дитину. Мама просто або тато заґавилися. Так могла дитина й під машину потрапити. Так давайте всі машини в місті приберемо. Дитина могла замахнутися, а собака у відповідь захистила себе. Дитину дуже шкода, але у всьому винні батьки. А щоб зняти з себе вину, хто винен - собака. А скільки діток потрапляють під гойдалки?! Ось це теж один з тих же випадків. Батьки, дивіться за своїми дітками, тримайте їх за ручку і тоді все буде добре. Дитинці якнайшвидшого одужання! А собакам бездомним - притулку для собак!"

Втім міркувати стосовно безпритульних собак можна довго й болісно, але який у тому сенс, якщо факт залишається фактом - 3-річна дитина наразі знаходиться в лікарні. 

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Дима 08.02.2019 00:31

Не повинно бути безпритульних собак і людей також . Беремо безпритульну людину притуляємо її й даємо цій людині собаку. Програма Нового Президента України. В мене є собака - я не знаю шо в неї на розумі . Це Німецька Вівчарка. ВИ дивилися їй в очі... Там - ВОВК. Не треба в ці очі довго дивитися . Там нічого нема - там страх. Шо вовк шо собака нападає на свою здобич - на малого на слабшого на меншого зросту . І НІКОЛИ не РОЗКАЗУЙ мені - є така пісня в Скрябіна... Не розповідай мені шо собака не нападе просто так . То БРЕХНЯ. Не шуткуйте. НІколи не чіпайте незнайомих собак. Оля Даніель Анна й інші . Я за свою собаку сам інколи боюся шоб з нею людина чого не зробила . Але Я сам її не боюся. Ми її на людей не натаскували . Але в них є ЗУБИ - ось ці зуби й кусають й не відпускають... Тож чіпи не допоможуть . На шею - ошейник .На морду - намордник. ВСЕ.

Поет, співак та художник: Кременчук вшанував пам'ять Тараса Григоровича Шевченка. ФОТОрепортаж 1247 0
Кременчуцький майстер, відомий на всю країну: коваль Геннадій Сметанко з виставкою в Кривому Розі. ФОТО 1912 0
Дитячі посмішки, спів і танці – найкращий подарунок: як в МПК вітали жінок з 8 Березня. ФОТОрепортаж 2435 0