Новини з 1996 року

“Немає часу пояснювати, поїхали”: патрульний так поспішав виписати протокол, що забув про все на світі

Артем Кузьменко 03 червня 2020 17:40 715 0

28 травня в Крюківському районному суді Кременчука розглянули адміністративний матеріал, який надійшов із батальйону патрульної поліції. До адміністративної відповідальності за порушення ч. 1 ст. 130 КУпАП (керування транспортним засобом у стані алкогольного сп’яніння) притягли водія ВАЗ-21099. Відповідну постанову опублікували на сайті Єдиного державного реєстру судових рішень.

У протоколі зазначили, що четвертого березня, о 1:20, на вул. Івана Приходька в Кременчуці чоловік керував вищезазначеним автомобілем у стані алкогольного сп’яніння. Огляд провели в лікаря-нарколога Кременчуцького обласного наркологічного диспансеру за адресою: м. Кременчук, вул. Ціолковського, 76, результат освідування показав 1,53 проміле алкоголю в крові порушника, що в сім із половиною разів перевищує допустиму норму в 0,2 проміле.


Сам обвинувачений до зали суду не з’явився. Але він надав письмові пояснення, в яких зазначив, що того дня він алкогольні напої не вживав. По обіді, за день до цього, третього березня, чоловік випив келих пива. Опівночі він приїхав на провулок поруч із вулицею І. Приходька, щоб забрати дружину з роботи, але вона зателефонувала і сказала, що затримається на кілька годин.

Тоді люблячому чоловікові довелося переставити автомобіль приблизно за 100 метрів від початкового місця зупинки, якраз на вул. Івана Приходька. Щоб не заснути, він пішки дійшов до найближчої АЗС і купив безалкогольний енергетик.

Поки сидів у автомобілі, до нього підійшли патрульні. Один із них сказав, що водій збирається їхати, не пристебнувши пасок безпеки. Те, що відповів водій, було очевидним — він не пристебнутий, тому що не збирається нікуди їхати. Але така відповідь правоохоронця не влаштувала, тож він попросив чоловіка вийти з машини і сказав, що йому здається, що чоловік знаходиться в стані алкогольного сп’яніння.

Поліцейський запропонував пройти огляд на стан сп’яніння на місці, на що почув згоду. Але тут правоохоронець змінив свою думку і сказав, що в наркодиспансері це буде швидше. То що ж поробиш — як рука закону скаже, так і буде, тому поїхали в диспансер. Огляд проводив не лікар-нарколог, а невідома жінка.

Тож остаточна позиція чоловіка — огляд на стан сп’яніння провели з порушенням встановленого порядку і з результатом він не згоден.


Так само на судове засідання не прийшов і захисник обвинуваченого. Він надав суду заперечення, в яких вважає, що в діях його підзахисного відсутній склад адмінпорушення. Підзахисний не відмовлявся від огляду на стан сп’яніння чи його результату на місці, але його відразу повезли до наркодиспансеру, чим порушили порядок проведення огляду.

Також адвокат зазначив, що у записі з нагрудної камери поліцейського немає факту керування транспортним засобом. Натомість початок відео — чоловік стоїть біля свого автомобіля.

Крім того, поліцейський не виписував направлення на проходження огляду. У протоколі немає відомостей про те, що проводили зйомку і що запис долучили до справи.

Огляд на стан сп’яніння мав проводити лікар-нарколог, хоча це робила невідома жінка, яка й заповнювала медичну документацію, в тому числі — висновок.

Ще одне порушення порядку — огляд мають проводити в присутності поліцейського, а у висновку написали: “огляд ОСОБА_1 проводився в присутності уповноваженої особи Державтоінспекції в КП КОНД ПОР”. Жоден медичний заклад не має такої офіційної назви чи абревіатури.

Враховуючи ту гору порушень у алгоритмі фіксування адміністративного правопорушення, адвокат просив закрити провадження в справі, оскільки в діях обвинуваченого взагалі немає складу адміністративного порушення.


Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що провадження в справі підлягає закриттю.

Суддя підтвердив усе, до чого чіплявся адвокат, і додав, що патрульні не надали достатніх доказів, які доводили б вину водія. Тож провадження в справі закрили і чоловік мав повне право поїхати до себе додому на своєму автомобілі.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Посол Словаччини, модерн, романтика і містика: у Кременчуці відкрили Міжнародну виставку. ФОТОрепортаж 332 0
Різнокольорові голуби та пухнасті кошенята: у Кременчуці відбулася виставка домашніх тварин. ФОТО 694 0
Бонус від Кременчуцького льотного коледжу: захоплюючі польоти над Дніпром, які вразили містян. ФОТО 543 0