Новини з 1996 року

І не за, і не проти. Мер Малецький не знав, що депутат Кременчуцької міськради робить бізнес на школах

Олександр Курилов 10 січня 2018 12:15 545 0

Чи можна депутату Кременчуцької міської ради, й не просто депутату, а голові депутатської комісії робити свій бізнес на школах?

Зокрема, стягувати з навчальних закладів кошти за юридичне обслуговування, при тому, що в міському управлінні освіти є юридична служба?

Наскільки етичним є такий депутатський бізнес, який не пов'язаний ні з викладанням, ні з навчанням, але мова про юридичні послуги, які фірма депутата Кременчука нібито надає навчальним закладам нашого міста.

Це продовження історії з громадськими активістами нашого міста з «Кременчуцького антикорупційного центру», які цього тижня знайшли незвичайні речі у фінансових справах наших шкіл.

І мова тут про те, що кожна кременчуцька школа платила щонайменше по 5 тисяч гривень за юридичне обслуговування фізичній особі-підприємцю, яка працює у юридичній фірмі депутата міськради.

Чому так і що це за побори з наших шкіл? З таким запитанням «Програма плюс» звернулася до міського голови Кременчука Віталія Малецького.

Як пояснив мер, він не знав, що депутат робить такі речі.

«Проблеми юридичного обслуговування – не лише суди, але мова про аутсорсинг, за яким юридичні послуги дешевші. Я не знав, що в засновниках цієї фірми є депутат міськради, - зазначив міський голова і додав: – Думаю, що школи обрали фірму депутата міськради самостійно».

«Програму плюс» теж зацікавило, що таке «юридичне обслуговування» наших навчальних закладів, за яке всі так дружно платять депутату?

І з того, що вдалося дізнатися, – суди в наших школах і справді були у 2016-му році. Але це були судові розбори з ПАТ «Полтаваобленерго». Більше ж ніхто на наші навчальні заклади до суду не подає й подавати не планує.

Максимум у цій справі – коли розлючені батьки можуть подати заяву в суд проти рішення директора навчального закладу, з яким не згодні, але це не судова тяганина проти кременчуцької школи.

Інше й теж відоме – в принципі, в міському управлінні освіти, яке навчальними закладами опікується, є свій юрист і чому в єдиній судовій тяганині, що сталася вперше за багато років, він не допоміг підлеглим адміністраціям шкіл – сказати неможливо.

А от що можливо, так це дати відповідь на запитання: наскільки порядно депутату міськради заробляти кошти таким способом – на дітях, на учнях і на освіті.

Бо, здається, якби мова була про конкурс, то в директорів наших шкіл був би вибір, якби справді виникла потреба в суді.

А так хоч мер Малецький і стверджує, що він не знав, керівникам шкіл, здається, просто натякнули: платіть фірмі депутата міськради, бо буде вам.

Тож вони й платили.

Однак питання до такого заробітку, від якого поганий запах, – залишаються.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись