Новини з 1996 року

(НЕ)прозоре використання бюджетних коштів. Депутати не підтримали пропозицію знизити "поріг" закупівель

Валерія Макряшина 25 квітня 2019 10:30 1300 0

Кременчуцькі депутати не зробили крок назустріч прозорості.

Проект рішення про зменшення порогового значення вартості закупівель при використанні електронної системи закупівель під час здійснення закупівель товарів, послуг і робіт з легкістю проігнорували чиновники вчора, 24 квітня, на пленарному засіданні 36-ї сесії міської ради. 

Втім даний проект рішення є досить цікавим, бо практика закупівль, які проводяться у Кременчуці показує, що міська влада, створюють видимість відкритості. Тим часом бюджетні мільйони йдуть у кишені сумнівних підрядників.

Даним проектом рішення, автором якого є депутат Оксана Піддубна, пропонується зменшити порогове значення вартості закупівель товарів, послуг і робіт під час використання системи електронних закупівель виконавчими органами, комунальними закладами, установами та підприємствами Кременчуцької міської ради, які вони здійснюють за кошти міського бюджету міста. 

Сам проект рішення передбачає, що система електронних закупівель застосовується до закупівель, якщо вартість предмета закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) дорівнює або перевищує 50 тисяч гривень, а робіт – 200 тисяч гривень. За словами Оксани Піддубної така практика існує в інших містах України: у Вінниці поріг – 50 тис.грн, а в Дніпрі та Маріуполі – 3 тис.грн.

"Важливість прийняття даного проекту рішення зумовлена тим, що розпорядники бюджетних коштів м. Кременчука зловживають правом прямої закупівлі, тобто укладається угода на суму дуже близьку до порогів, а це означає, що розпорядники нехтують одним з ключових правил публічних закупівель – ефективністю витрачання бюджетних коштів. 

Окрім неефективного витрачання бюджетних коштів, закупівлі, близькі до порогів, дають можливість залучати поза конкурсом «улюблених» замовників, а це збільшує корупційні ризики (на це звертають увагу і на цьому наголошують журналісти м.Кременчука)", - йдеться у пояснювальній записці до проекту рішення. 

Так, в результаті здійснення представниками ГО «Європейський клуб» моніторингу закупівель комунальними підприємствами Кременчука та виконкомом Кременчуцької міської ради було встановлено, що ці замовники уникають тендеру, використовуючи 1 гривню як спосіб маніпуляції:

- КП «Теплоенерго» уникнуло торгів, здійснивши закупівлю на суму 999 999 грн. на «Розробку схеми оптимізації роботи централізованої системи теплопостачання»;

- КП «КАТП 1628» у 2018 році купувало товари чотири рази на суму 199 999 грн;

- Управління молоді та спорту виконкому Кременчуцької міської ради замовило послуги з оздоровлення дітей на 199 999 грн.

Закупівлі, близькі до порогів, здійснюються також КЗК «Міський парк культури і відпочинку «Придніпровський» (в обхід тендеру замовляють квіткову продукцію та послуги з благоустрою клумб). 

Дирекція КЗК «Міський сад» у 2018 році на закупівлях, близьких до порогів, придбала автомобіль за 199 000 грн, трактор за 198 600 грн. Окрім цього, «Міський сад» озеленювали навіть взимку: закуповували японські вишні – сакури (згідно з додатком до договору, який було укладено з ТОВ «Голандські троянди»), але висадку цих сакур ми бачили у травні 2017 року. Виникає питання: що ж тоді саджали за документами у грудні?

Враховуючи вищевикладене, беззаперечно існує необхідність зменшення порогового значення вартості закупівель, з метою прозорого використання бюджетних коштів замовниками товарів, послуг і робіт. 

Втім дана пропозиція не знайшла своєї підтримки серед депутатів, бо їм не вигідно? Так всі необхідні можновладцям угоди продовжать реалізовуватися під грифом нагальної потреби, а мільйони бюджетних гривень знову йтимуть у кишені сумнівних підрядників, часто так чи інакше пов'язаних з укладачами угод з боку влади.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Зі смолоскипами та з Україною в серці: у Кременчуці відбувся святковий автопробіг. ФОТОрепортаж 477 0
Кременчужанам нагадали про подвиг ветеранів, які боролися за наше місто проти нацистів. ФОТОрепортаж 1207 0
Фестиваль краси та грації: кременчуцька виставка-ярмарок зібрала тисячі відвідувачів. ФОТО 905 0