Новини з 1996 року

«Муніципальна няня»: як отримати компенсаційну виплату

Іона Харченко 03 березня 2019 12:45 313 0

Роз’яснення Департаменту соцзахисту Полтавської обласної державної адміністрації.

У січні Уряд запровадив додаткову грошову допомогу батькам для відшкодування витрат на оплату послуг няні, порядок надання якої затверджено постановою Кабінету Міністрів України №68 «Деякі питання надання послуги з догляду за дитиною до трьох років «муніципальна няня» від 30 січня 2019 року, що набрала чинності 12 лютого 2019 року.

Департамент соціального захисту населення Полтавської обласної державної адміністрації відповів на питання про порядок відшкодування витрат на оплату послуг «Муніципальна няня».

Чи потрібно мамі дитини, яка фактично здійснює догляд за нею, виходити на роботу, щоб отримувати зазначену компенсацію?

Ні. Виплата допомоги проводиться незалежно від того, працює мама чи ні та сплачується додатково до щомісячних виплат на дитину до трьох років.

Як оформити допомогу?

Батьки дитини, самостійно обравши няню, укладають з нею офіційний договір. Після того подають до управління соціального захисту населення за місцем проживання заяву та необхідні документи. Вже потім отримують компенсацію

Яким вимогам повинна відповідати няня?

Послугу може надавати будь-яка фізична особа-підприємець, яка має право на здійснення відповідних видів економічної діяльності, чи юридична особа, що надає послугу з догляду за дітьми та з якою укладено договір про здійснення догляду за дитиною до трьох років.

Яким повинен бути договір?

Договір укладається в письмовій формі між батьками дитини та муніципальною нянею.

У договорі має бути визначено: назву послуги, її обсяг із зазначенням конкретних заходів, умови та строк її надання, вартість, періодичність оплати, відповідальність сторін.

Чи потрібно відмовлятися від няні, якщо вона вже уклала договір з іншою сім’єю?

Ні. Відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років «муніципальна няня» здійснюється за кожну дитину, якій надається послуга з догляду муніципальною нянею.

Які документи потрібно подати для отримання компенсації?

Для отримання компенсації послуги «муніципальна няня» отримувач послуги протягом місяця після укладення договору подає до управління соціального захисту населення за місцем свого проживання у паперовій або електронній формі, з накладанням електронного цифрового підпису, такі документи:

   - заяву про надання компенсації послуги «муніципальна няня»;

   - заяву про перерахування коштів із зазначенням рахунка в установі банку;

   - копію договору між отримувачем послуги «муніципальна няня» та муніципальною нянею;

 - підтверджуючі документи щодо оплати муніципальній няні послуги (чек, розрахункова квитанція, виписка з банківського рахунка).

   До заяви додаються копії:

   - свідоцтва про народження дитини;

   - паспорта отримувача компенсації з даними про прізвище, ім’я та по батькові, дату його видачі та місце реєстрації;

 - документа про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків отримувача компенсації послуги «муніципальна няня».

Опікун додатково надає рішення про встановлення опіки.

На який період та в якому розмірі призначається компенсація?

Термін здійснення догляду за дитиною до трьох років повинен бути визначений у договорі, який укладають між собою батьки дитини та муніципальна няня, але не довше ніж до досягнення дитиною 3-х років.

Відшкодування вартості послуги «муніципальна няня» здійснюється в розмірі прожиткового мінімуму на дітей віком до шести років, встановленого на 1 січня відповідного року (у 2019 році – 1626 гривень).

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Кременчужани можуть насолодитися красою традиційних вузлових ляльок. ФОТО 178 0
У Кременчуцькій галереї - аншлаг: відкрили всеукраїнську виставку. ФОТОрепортаж 270 0
«Бумеру - 15 років»: у Кременчуці відбувся ювілейний концерт репера Серьоги. ФОТО 437 0