Новини з 1996 року

Медичну реформу прийнято. Кременчук отримає медичний удар і не отримає медичну субвенцію

Олександр Курилов 19 жовтня 2017 16:26 1519 0

В Україні – початок медичної реформи й така закладена в Законі «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо забезпечення державних фінансових гарантій надання медичних послуг та лікарських засобів (№6604)».

Відповідний закон прийнято сьогодні, й за тим, що затверджено, – у державі розпочато розвиток страхової медицини.  

Отже, в рамках програми медичних гарантій держава гарантує громадянам, іноземцям та особам без громадянства, які постійно проживають на території України, та особам, визнаним біженцями, або особам, які потребують додаткового захисту, повну оплату за рахунок коштів держбюджету необхідних їм медичних послуг і лікарських засобів, пов'язаних з наданням: екстреної, первинної, вторинної (спеціалізованої), третинної (високоспеціалізованої) та паліативної медичної допомоги; медичної реабілітації, медичної допомоги дітям до 16 років і медичної допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами.

Інший висновок з того, що в цьому Законі є, - центри первинної медичної допомоги (наші ПСМД), що розташовані в поліклініках і де хворих приймають сімейні лікарі, переходять на державне фінансування з 2018 року.

Натомість основним принципом фінансування первинної медичної допомоги буде «…фінансування на основі єдиного тарифу за первинне медико-санітарне обслуговування однієї людини, яка уклала із закладом охорони здоров’я відповідний договір.

А з цими договорами в Кременчуці – великі проблеми. Про них говорили, але їх ніхто не укладав.

Далі ж - лікарні, або вторинна (спеціалізована) та третинна  (високоспеціалізована) медична допомога.

І мова тут уже про наші лікарні №№1, 2, 3, 4, для яких теж буде  запроваджено нову модель фінансування. Розпочнеться це поступово, починаючи з 1 січня 2018 року.

І з 1 січня 2018 року планується перехід на прямі фінансові стосунки між закладами охорони здоров’я та єдиним національним замовником з метою підготовки до оплати медичних послуг за пролікований випадок з використанням методу розподілу на діагностично-споріднені групи.

А представником Єдиного національного замовника в нашому місті, як і чотирьох сусідніх районах, буде Кременчуцька госпітальна рада, в якій через наших градоначальників сам Кременчук не представлено.

Втім, аби вже зовсім не вбивати наших чиновників, їм дадуть бонус: місцева влада і надалі матиме значний обсяг відповідальності у сфері первинної медичної допомоги (тільки первинної).

Зокрема, органи місцевого самоврядування відповідатимуть за розвиток, підтримку та операційну ефективність надавачів послуг, оскільки переважна більшість відповідних медичних закладів залишатиметься у власності й операційному керуванні громад. Однак фінансування заходів, що будуть надаватися цими закладами, буде здійснюватися з Державного бюджету.

Ще у фінансуванні наших поліклінік (ПСМД) та лікарень – віднині медична субвенція, яку вони отримуватимуть з уряду, залежатиме від кількості договорів, укладених з пацієнтом.

Причому укладання договорів не залежить від прописки. Тобто пацієнти з Крюкова можуть укладати договори з поліклінікою № 3, а мешканці вулиці Гвардійської – з поліклінікою №2.

Щодо наших лікарень, то за тим, про що йдеться в цьому законі, – лікування повністю платним у них стане з 2020 року. Але як саме проводитиметься оплата – готівкою чи медичною страховкою – відповідь на це запитання ще буде.

Поки що зрозуміло одне - у 2018 році  медичної субвенції з уряду нашому місту не буде.

Натомість гроші надходитимуть у лікарні міста з держбюджету. Але кому і скільки даватимуть – вирішуватимуть уже в недавно створеному Кременчуцькому госпітальному окрузі.

Ще кошти надходитимуть новоутвореним територіальним громадам. Гірше, що нашому місту, де суть реформи самоврядування звелася до появи аж восьми заступників мера й нових районних адміністрацій зі збільшеною армією чиновників, це ніяк не загрожує.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись