Новини з 1996 року

«Маски-шоу стоп»: Президент підписав закон

Валерія Макряшина 02 грудня 2017 09:37 2017 0

Вчора, 1 грудня Петро Порошенко підписав закон, який обмежить тиск силовиків на бізнес.

Петро Порошенко під час зустрічі з представниками бізнесу підписав Закон №7275 «Про внесення зміни до деяких законодавчих актів щодо забезпечення дотримання прав учасників кримінального провадження та інших осіб правоохоронними органами при провадженні досудового розслідування».

Президент наголосив, що «влада свою обіцянку виконала». Закон негласно назвали «про заборону маски-шоу». Була єдина позиція всіх силовиків про те, щоб зменшити тиск на бізнес. Ми тоді обіцяли вам, що в дуже короткі терміни ми зробимо все можливе для того, щоб припинити процедуру проведення необґрунтованих, незаконних і, я переконаний, державі непотрібних обшуків», – цитує прес-служба Президента Порошенка. 

Він додав, що з метою забезпечення додаткових гарантій законності при проведенні обшуку цим законом встановлено обов’язкову відеофіксацію.

Крім цього, передбачено право особи, у приміщенні якої проводиться обшук, на будь-якій стадії його проведення користуватися правовою допомогою адвоката.

Законом також встановлено заборону вилучення електронних інформаційних систем, якщо це прямо не передбачено рішенням суду, та обов’язок сторони обвинувачення робити копії необхідної інформації.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись