Новини з 1996 року

ІМІТАЦІЯ РОБОТИ, ЯК СЕНС ВЛАДИ. У Кременчуці чиновники поговорили про сприяння зайнятості

Віктор Крук 15 вересня 2016 13:20 995 0

Сьогодні в мерії під головуванням заступника міського голови Ольги Усанової пройшло засідання координаційного комітету сприяння зайнятості населення. Захід пройшов оперативно – упоралися за півгодини, але навіщо людей відривали від своєї роботи і збирали в мерії - залишилося незрозумілим.

На засідання комітету зібралися з десяток чиновників міськвиконкому, керівники Кременчуцького міськрайонного центру зайнятості та декілька представників промислових підприємств міста, які послухали інформацію заступника директора центру зайнятості Людмили Кузнецової щодо статистичних даних по кількості безробітних, кількості працевлаштованих та роботі закладу. Все це коротенько доповнили двоє чиновники з мерії, назвавши цифри по своїх управліннях. Після виступу представника роботодавців засідання завершилося, і чиновники розійшлися по своїх кабінетах. 

Чим саме це засідання допомогло зайнятості кременчужан - залишилося незрозуміло. Як і те, чи погіршилася б зайнятість населення, якби цього комітету взагалі не існувало? Адже жодних конкретних рішень чи пропозицій з покращення ситуації на ринку праці на ньому не було запропоновано. Але захід відбувся, і чиновники мерії тепер можуть відзвітуватися про свою роботу.

Можливо, сенс засідання був у тому, щоб міські ЗМІ донесли до кременчужан, як наша влада переживає за кременчужан та бажає допомогти їм з працевлаштуванням? Якщо так, то ми це доносимо і наводимо цифри, що були оприлюднені на засіданні. Можливо, вони комусь у чомусь і допоможуть.

За інформацією Людмили Кузнецової, у І-му півріччі 2016 року за послугами до Кременчуцького міськрайонного центру зайнятості звернулися 7378 громадян. На обліку у статусі безробітних перебувало 3208 осіб, з яких 62% складають жінки, половина – молодь до 35 років і третина – люди віком від 45 років. Більша частина безробітних мають вищу освіту, а третина – професійно-технічну. Наразі у центрі зайнятості є 337 вакансій, але вони не підходять безробітним або за умовами праці чи рівнем зарплати, або за кваліфікаційними вимогами роботодавців.

За сприяння центру у першому півріччі було працевлаштовано 2900 кременчужан, з них лише 902 тих, що мали статус безробітного. Щодо 93 працевлаштованих громадян пільгових категорій роботодавці отримали право на компенсацію соцвнесків за них протягом року. На важливість цієї програми для роботодавців у ході обговорення питання увагу привернула начальник управління розвитку підприємництва та торгівлі міськвиконкому Людмила Жорняк. За кого із працевлаштованих і на яких умовах центр зайнятості готовий компенсувати соцвнески, краще звертатися за роз’ясненнями до його спеціалістів, адже законодавчих нюансів у цій програмі досить багато.

У першому півріччі 21 кременчужанин захистив бізнес-план, отримавши наперед допомогу по безробіттю у вигляді стартового капіталу для початку підприємницької діяльності. Ця програма діє досить давно, але скористувалися нею не так багато безробітних. Причина зрозуміла – можливості для розвитку малого бізнесу у Кременчуці вкрай обмежені, а розмір допомоги не той, що дозволяє відкрити якусь серйозну справу.

У Кременчуцькому центрі зайнятості за півроку влаштували на роботу 21 особу з обмеженими можливостями та створили робочі місця «тимчасового характеру» для 624 безробітних, які під час цієї роботи одночасно із зарплатою отримували і допомогу по безробіттю.
За гранди Євросоюзу в Кременчуці забезпечили громадськими роботами 25 осіб з числа вимушених переселенців. А всього за півроку до центру зайнятості звернулося 95 переселенців, з яких на постійну роботу влаштували лише 22-х.

Представники департаменту освіти розповіли про профорієнтацію старшокласників, а чиновник з управління дітей, сім’ї та молоді повідомив, що цього року на громадські роботи для молоді було працевлаштовано 332 молодих кременчужан. Торік таких було 319. За його словами, вони прибирали у парках «Придніпровському», Миру та на Молодіжному. Що саме вони там прибрали і чим у цей час займалися штатні прибиральники з адміністрацій, які були створені у кожному з цих парків, він не пояснив. 

Поговоривши так півгодини, чиновники вирішили, що на цьому сприяти працевлаштуванню кременчужан досить, і розійшлися по своїх справах. 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Видри, кролики, качки, голуби... У Кременчуці провели виставку тварин. ФОТОрепортаж 1786 0
У кременчуцькому музеї відкрилася виставка, яку присвятили життю міста на Дніпрі. ФОТО 1868 0
"Від минулого до майбутнього": у галереї Кременчука представили чудову виставку. ФОТО 1780 0