Новини з 1996 року

«Між життям і безсмертям»: творчі колективи Кременчука підготували концерт для ветеранів. ФОТО та ВІДЕО

Іона Харченко 08 травня 2019 12:25 1121 0

Учора, 7 травня, в Міському Палаці культури відбувся святковий концерт «Між життям і безсмертям», присвячений Дню пам’яті та примирення.

 

 

74 роки відділяють нас від тих травневих днів, коли відлунали останні залпи найстрашнішої в історії людства війни. Але безсмертний подвиг переможців, які відстояли свободу та незалежність нашої Батьківщини, не підвладний часу. Війна пройшла залізним плугом через кожне серце, кожну долю та кожну родину. Сувора її правда назавжди залишиться з нами.

 

 

Після того, як гостей заходу, серед яких були й ветерани Другої світової війни та їхні нащадки, привітали представники мерії, розпочався прекрасний концерт, який підготували творчі колективи Міського Палацу культури.

 

 

Тож кременчужани насолодилися прекрасними голосами співаків, граційними рухами танцівників і вправними акробатичними номерами. Артисти під час своїх виступів змогли передати гіркоту поразок і радість від такої довгоочікуваної Перемоги, яку нарешті вдалося вибороти після довгої війни.

 

 

У своїх номерах талановиті колективи нашого міста згадали подвиги льотчиць і безстрашність моряків під час Другої світової війни.

 

 

Кажуть, що війна – то не жіноча справа. 800 тисяч  жінок у ті роки думали інакше. 90 жінок за свої подвиги отримали високе звання, половина з них – посмертно.

 

 

Була серед жінок-учасниць тієї страшної війни особлива когорта, яку наші бійці називали «небесні ластівки», а гітлерівці прозвали «нічними відьмами». Це жінки-льотчиці. Більшість із них були дуже юними, 17-20 років, і дуже тендітними, щоб можна було більше взяти на борт авіабомб.

 

 

Що ж стосується наших моряків у роки Другої світової війни, то вони героїчно билися й на Балтиці, й на Північному та Чорному морях, і в Тихому океані. Брали участь у десантних операціях, служили на підводних човнах, військових кораблях і катерах. Коли ж було потрібно захищати морські бази, з честю воювали й на суші – в рядах морської піхоти.

 

 

Гітлерівці багато разів брехливо сповіщали про знищення нашого флоту. Але насправді він тільки гартувався та міцнішав у боях, наближаючи спільну перемогу над ворогом.

 

 

Крім того, оспівані були також і піхотинці, які пройшли від Сталінграда до Берліна – 2 635 кілометрів. Це приблизно 3 мільйони 628 тисяч 395 кроків. Саме стільки пройшли наші піхотинці від краю до краю війни. Від глибини безмежного відчаю до величі Перемоги.

 

 

Кожен крок давався з великими труднощами, забирав сили й товаришів, але солдати продовжували йти. Така в них була місія – просто йти вперед, захищаючи рідну землю від ворога.

 

 

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Подорож у минуле: яким був Кременчук у ХХ столітті і яким він є зараз. ФОТОрепортаж 1312 0
З пензликом у руці по життю: в Кременчуці відкрили виставки двох досвідчених митців. ФОТОрепортаж 1679 0
Вулицями Кременчука: яким було наше місто у другій половині 20-го століття? 2025 0