Новини з 1996 року

«Лише на Бога є надія»: кременчужани розповіли, як їм «до душі» нові тарифи

Олексій Ващук 13 січня 2021 14:00 188 0

Хоча Президент України Володимир Зеленський і обіцяв мільйонам українців «знизити тарифи вдвічі», але ми бачимо зовсім невтішні результати, які є повністю протилежними до запевнень гаранта.  

За останній рік в Україні значно зросли тарифи на більшість видів комунальних послуг. Газопостачання, опалення, постачання та відведення води, а також електропостачання – користуватися ними стало набагато дорожче.

Наприклад, якщо ціна на оплату електропостачання станом на перше січня минулого року складала для деяких споживачів 90 копійок за 1 кВт-год, то тепер ми всі платитимемо майже вдвічі більше - 1 гривню 68 копійок. Це зростання на майже 90%. Все через те, що повністю припиняють роботу будь-які пільгові тарифи, які діяли донедавна.

А от вартість природного газу зросла, за даними Державної служби статистики, в середньому по Україні на 56,3%.  

Ми розпитали мешканців Кременчука про те, як вплинуло підвищення тарифів на їх бюджет.

 «Це руйнування держави, сплановане та поетапне. Спочатку нам обіцяли багато чого. Тоді він [Володимир Зеленський] нарозповідав нам про те, як він блискуче подолає «епоху бідності». І про тарифи не забув – божився знизити. Час минув і все – гра на публіку закінчилася, ми стали ще біднішими, а слова про тарифи – та ви що, то ж був такий собі «жарт» від президента», - розповіла кременчуцька матуся-одиначка Світлана.

Кременчужанин Олег Миколайович, який працює на одному з підприємств міста, про підвищення тарифів говорить так:

«Я зараз на самоізоляції, на роботі платять половину того, що платили. Зрозуміло, що відчувається воно на бюджеті… Вони ж ввели ринкову ціну на газ, щось там рахували, рахували, а потреби та можливості громадян тут ніхто не враховує».

 

 

Він додав, що ситуацію значно ускладнює коронавірусний локдаун, бо ж багато людей наразі перебувають через нього без роботи, а комуналку для них ніхто й не збирався скасовувати. 

Найбільше ж від руйнівних дій влади страждають пенсіонери та інші категорії населення, які й без підвищень тарифів ледве виживають.

«Я сама на 2000 пенсії живу. Віддам за квартиру, а жити немає за що. Отак. А субсидії й досі немає», - сказала кременчужанка Валентина Василівна.