Новини з 1996 року

«Кременчукводоканал» покращить якість води гідромолотом, колонками з нітратами й новими хлораторами

Олександр Курилов 14 листопад 2018 15:39 321 0

Адміністрація комунального підприємства «Кременчукводоканал», на якому якість питної води нашого міста контролюють лише за 13 показниками з 33 потрібних, хоче купити собі гідромолот, аби швидше бити асфальт. Також потрібне більш точне обладнання для станції очищення води, аби можна було дозувати рідкий хлор, який сьогодні виливають у питну воду тоннами.

Також для покращення водопостачання планується відновити роботу 150 трубчастих колодязів у дворах, які будувалися в часи аварії на ЧАЕС і в яких уся вода визнана такою, що має серйозне перевищення нітратів.

Це черговий проект рішення майбутньої сесії міської ради, що відбудеться в грудні й у якому є головною тема розвитку підприємства «Кременчукводоканал» на 2019 рік.

Як написано в самій програмі, так і в поясненнях до неї, - основні питання сьогодні в комунального підприємства такі.

Перше - це кредити в доларах США. Їх брали ще у 2008 за одним курсом. Далі, за часів мера Бабаєва, за ці кредити ніхто не розраховувався взагалі й тепер на підприємстві виплачуватимуть цю позику з відсотками та пенею з розрахунку 30 гривень за долар.

Але це не одна біда.

Є й інша – майбутні вибори мера та нардепа.

За затвердженим міським головою  Кременчука планом, КП «Кременчукводоканал» перед виборами відновить по місту 150 трубчастих колодязів. І не біда, що вся вода в них, за визначенням фахівців, є технічною, тобто такою, яку пити в жодному разі не можна.

І на цю справу буде виділено 850 тисяч гривень, аби мешканці міста бачили, що для них хоч щось робиться, й отруєна нітратами вода в таких колонках буде у вільному доступі.

А інше, що потрібно, – керівництво Кременчукводоканалу просить у депутатів виділити для підприємства 20 мільйонів гривень для встановлення лічильників питної води в кожну багатоповерхівку.

Це необхідно, аби розкидати споживання питної води на всіх мешканців будинку, незалежно від наявності квартирних лічильників.

Ще одне – стосовно якості питної води. З цього приводу на комунальному підприємстві зазначають:

«Для доведення вихідної води до якості води питної в технології використовується рідкий хлор. Для придбання та заміни одиниць технологічного устаткування хлорного господарства необхідно передбачити в міському бюджеті на 2019 рік суму в розмірі 5 600 000 гривень, що дозволить у періоди погіршення якості вихідної води повністю усувати забруднюючі речовини».

На запитання: де поділися нові безхлорні технології, які на комунальному підприємстві використовували ще три місяці тому, – повна тиша.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись