Новини з 1996 року

Їжа смачна, але загальна організація харчування в Кременчуцькій гімназії №18 кульгає. ФОТО та ВІДЕО

Валерія Макряшина 18 вересня 2019 12:15 1446 0

Сьогодні, 18 вересня, депутат міськради Тетяна Сідерка разом із журналістами провела перевірку харчоблоку в Кременчуцькій гімназії №18, яка знаходиться по вулиці Ватутіна, 25. Результати перевірки не вразили, й хоч дітки сніданок сьогодні практично весь з'їли, дорікань на організацію харчування в цьому навчальному закладі вистачає. Але про все по-порядку...  

Як розповіла заступник директора гімназії Олена Бардась, наразі в закладі харчуються більше 300 учнів, з яких 170 - за кошти міського бюджету. Всього в закладі - 374 дітей. Варто відмітити, що за бюджетні кошти харчуються і 34 дітей пільгових категорій - це учні і молодших класів, і старших. 

За кошти батьків у гімназії №18 харчуються близько 120 дітей. Сніданок їм обходиться у 18 гривень, за аналогічну суму можна отримати також і обід (першу та другу страву).

Стосовно оплати за харчування, то вона, як у більшості закладів, - безготівкова. 

 

 

Перейдемо безпосередньо до результатів перевірки їдальні, яка знаходиться на третьому поверсі й тільки за наявністю там буфету з солодощами та рукомийника нагадувала місце для харчування. Одразу впадає в око замала площа, де столи займають чи не всю площу. Зазначимо, що класи харчуються по черзі, бо їдальня крихітна й не може відразу вмістити всіх учнів.

Вода в рукомийниках не гаряча, але й не крижана. Перед входом у їдальню класні керівники дають мило в руки учням, потім ті йдуть до рукомийника. Така ось тут система - "мило з собою". 

Варто зазначити, що в їдальні на цей момент спостерігався деякий хаос - розгублені працівниці кухні ходили з каструлями та не могли інколи зрозуміти, що куди треба насипати. Інколи вони просто ставили тацю з їжею на стіл, не розбираючи її, та йшли по щось іще на кухню. 

 

 

Сьогодні на сніданок учням молодших класів школи №18 кухарі приготували пшеничну кашу з биточком із яловичини та шматочком помідора. Також був чай і бутерброд із вершковим маслом. Втім, як побачили сьогодні депутатка й представники ЗМІ, декому помідора не дісталося, дехто залишився без котлети, через якусь незрозумілу паніку та загальну неорганізованість кухарів.

Директорка ж гімназії Валентина Шендрик пояснила цю розгубленість працівниць кухні тим, що вони начебто просто не були готові до камери, зйомки та загалом до несподіваних гостей. 

Учні старшої школи сьогодні їли пшеничну кашу "Артек" з курячою відбивною та салат зі свіжої капусти. Замість чаю в них був компот зі свіжих яблук та слив і хліб. 

 

 

Поїли діти все, з апетитом у них проблем немає. Це підтвердила й шеф-кухар гімназії №18. Жінка розповіла, що меню для старшокласників вона розробляє сама, враховуючи побажання школярів. Найбільше дітки люблять пюре та сосиски, відбивні й курячі нагетси. До речі, останні кухарі готують за рецептом відомого українського шеф-кухаря Євгена Клопотенка. 

 

 

У буфеті їдальні гімназії №18 нічого незвичайного немає - батончики, печені булочки, льодяники тощо. Є вода негазована, але солодка, також можна придбати солоні крекери, пластівці, різні снеки, соки та печиво.

Але на перерві, враховуючи замалу площу їдальні, проштовхнутися до буфету складно. Також тут ви не побачите дітей із власними судочками, бо вільного місця немає. 

Загалом претензій до самої їжі та до її якості в цьому навчальному закладі немає, але організація харчування школярів, як-то кажуть, "кульгає"...

 

 

МЕНЮ: 

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Антирейтинг: місця у Кременчуці, де відпочивати — “не айс”. ФОТО 927 0
Чотири місця у Кременчуці, де можна відпочити. ФОТО 1747 0
Посол Словаччини, модерн, романтика і містика: у Кременчуці відкрили Міжнародну виставку. ФОТОрепортаж 798 0