Новини з 1996 року

Їх хвалять, а вони продовжують загрібати гроші. Про невиконані обіцянки нардепа Шаповалова

Валерія Макряшина 12 липня 2018 14:14 809 0

За рік до виборів до парламенту багато депутатів ще не виконали й половини своїх обіцянок, серед яких часто зустрічаються передвиборчі запевнення.

Видання «Слово і Діло» склало рейтинг, за яким можна побачити, як справляються зі своїми обіцянками мажоритарники в областях. За даними рейтингу, лише в одній області народні депутати, обрані в одномандатних округах, змогли виконати 56,6% своїх планів і намірів, і це не Полтавщина. 

Наша область, на жаль, в аутсайдерах. Нардепи з Полтавщини не виконали навіть десятої частини своїх зобов'язань.

 

 

Невиконані обіцянки Юрія Шаповалова

За інформацією видання, незважаючи на те, що Шаповалов у парламенті з 2012 року, за увесь цей час він не виконав жодної своєї обіцянки. Якщо ж брати, наприклад, каденцію нинішнього скликання, то в нардепа, як і раніше, немає жодної виконаної обіцянки. Є одна й та з тріском провалена. Ще 8 з 10 обіцянок йому потрібно встигнути втілити в життя до наступних виборів, тобто за рік. Причому всі ці обіцянки є передвиборчими і записані в його програмі.

Єдиний намір, який він озвучив у пресі, - вступити до складу правлячої коаліції - Шаповалов провалив, як тільки обрався на позачергових виборах у 2014 році.

Що ж стосується його передвиборних обіцянок, то більшість з них до цього часу не зрушили з мертвої точки. Так, нардеп не подав жодної законодавчої ініціативи або депутатського запиту щодо очищення Дніпра. Нічого не зробив Шаповалов і для вступу України в міжнародні оборонні союзи.

Натомість Шаповалов пообіцяв реалізувати інфраструктурні проекти з будівництва мостів, доріг і зміцнення дамб. Усе, що він зробив за час каденції, - два роки тому направив депутатський запит щодо забезпечення прозорості проведення тендера і використання 251 млн грн, виділених з держбюджету коштів для ремонту доріг Р60 (Кролевець-Пирятин), Т1716 (Хорол-Піщане), М22 (Полтава-Олександрія) Полтавської області

Ніяк не проявив себе нардеп і у втіленні обіцянки домогтися проведення люстрації правоохоронних органів. 

Поки закон про очищення влади знаходиться на розгляді Конституційного Суду, багато звільнених функціонерів часів Януковича через суд відновилися на посадах. У 2015 році заступник Генерального прокурора України Віталій Касько повідомив, що в структуру місцевих прокуратур фактично не пройшли нові люди, хоча для відбору нових керівників і провели відкритий конкурс. Згідно з даними Управління реформ і якості роботи ГПУ, 71% прокурорів складають колишні керівники районних або міських прокуратур, 13% - колишні перші заступники або заступники, 16% - прокурори, які раніше не займали керівних посад тощо. 

Що ж стосується запевнення домогтися проведення військової реформи, то з п'яти законопроектів на цю тему Шаповалов підтримав чотири, крім проекту закону щодо вдосконалення координації та контролю у сфері національної безпеки й оборони.

Виконання обіцянки домогтися передачі місцевим громадам права на управління природними ресурсами поки що більше схоже на напівзахід. Підтримавши держбюджет 2016, Шаповалов дав старт подальшої фіскальної децентралізації, а отже, і збільшення повноважень на місцях. У той же час разом з ресурсами місцеві громади повинні перебрати на себе й відповідальність за частину витрат.

Натомість нардеп Шаповалов не голосував за розширення повноважень органів місцевого самоврядування з управління земельними ресурсами та посилення державного контролю за використанням та охороною земель. Документ передбачає підтримку добровільного об'єднання територіальних громад у країні з метою формування органів місцевого самоврядування, здатних до виконання наданих їм повноважень.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись