Новини з 1996 року

ІГІЛ по-кременчуцьки. Мер Кременчука Малецький і московський джихад громаді Київського патріархату

Олександр Курилов 25 липня 2016 12:56 1237 0

Міський голова Кременчука Віталій Малецький продовжить свою «канонічну» боротьбу з отцем Володимиром, настоятелем Свято-Миколаївського собору Київського патріархату.

Головний зміст його боротьби  – будь-яким способом не дати віруючим УПЦ КП збудувати свій храм у центральній частині міста.

Перший етап пригнічення Київського патріархату нинішній мер Кременчука Віталій Малецький уже пройшов успішно, за що й отримав медаль з рук московського єпископа Миколая.

Нині ж етап другий, і називається він - відпрацювання церковної нагороди, але за бюджетні кошти.

Це засідання міського виконавчого комітету Кременчука сьогодні й дивне рішення, одноголосно прийняте на ньому нашими чиновниками.

Мова про виділення коштів на укладання спеціальної плитки на площі 1400 квадратних метрів та на благоустрій території – посадження замість пам’ятника Леніна ялинки.

Територія – колишній пам’ятник Леніну на головній площі міста - ділянка землі поруч.

На цю справу, до існуючих 90 тисяч грн., які було виділено в умовах повної секретності для знесення постаменту колишнього пам’ятника Леніну, виділяється ще півмільйона гривень, аби ці кошти вкласти на укладання тут спеціальної плитки, якій нададуть вигляд вишиванки.

Після цього ця ділянка,  що межує з площею Перемоги, вважатиметься завершеною у благоустрої й такою, де вкладено бюджетні кошти.

Однак у цій справі є одне "але". Це кременчуцькі священики Української православної церкви Київського патріархату, які просять виділити їм ділянку землі, аби відновити собор, який існував до 1943 року на площі Перемоги у Кременчуці.

Наскільки  їхнє прохання після вкладення бюджетних коштів у облаштування цієї ділянки землі плиткою у стилі вишиванки буде актуальним? І хто в такому випадку дасть погодження на руйнування «вишиванки»?

Про що слід сказати – це друга частина боротьби, коли міський голова Малецький намагається зробити все, що від нього залежить, аби тільки будь-яким способом вставити «палки в колеса» місцевій громаді Київського патріархату.

Бо перед другою частиною була й перша й називається вона «центральна алея у Придніпровському парку».

І мова тут про нікому не потрібний фонтан рекордного діаметра, який і сьогодні стоїть недобудованим. І фонтан цей – ініціатива нинішнього міського голови Віталія Малецького й стоїть він саме там, де священики  УПЦ КП раніше просили дати їм ділянку землі під культову споруду.

І просили про це міську владу представники Київського патріархату, аж поки тоді ще заступник міського голови з культури, а нині мер Кременчука на зло українській церкві не підписав спеціальний проект, де було передбачено великий фонтан у відповідь на прохання православних мирян.

Що буде далі, коли в перших двох випадках міський голова Кременчука таким способом відреагував на прохання священиків?

А далі буде новий аналогічний випадок, де мер Кременчука Малецький ніколи не скаже прямо, що він у нас великий прихильник Російської православної церкви та її російської  православної армії. Натомість він мовчки робитиме все, аби ще більше гнобити мирян Київського патріархату. Ну і, зрозуміло, що за ці зусилля йому дадуть нову медаль від РПЦ.

Репортер не проти того, що наш пан мер є віруючим. Немає тут питань. Питання тільки одне – наші церкви в українському Кременчуці є в нерівних умовах.

Одним – тій же Московській церкві - у нас можна все, а іншим нічого, бо наш мер пан Малецький отримали нагороду  від патріарха РПЦ Кирила.

Хоча краще було б,  якби святі отці від РПЦ (УПЦ МП) і той же єпископ Миколай подарували меру Малецькому Біблію. Можливо, тоді б він залишив у спокої громадян похилого віку, які через малі пенсії намагаються заробити собі на життя продажем насіння.  

 

Теги: Кременчуцька міська влада

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Майже як гробниці фараонів: відомий кременчуцький краєзнавець провів екскурсію Артскладами. ФОТОрепортаж 461 0
Антирейтинг: місця у Кременчуці, де відпочивати — “не айс”. ФОТО 1784 0
Чотири місця у Кременчуці, де можна відпочити. ФОТО 2879 0