Новини з 1996 року

ІФА в Кременчуці. Здати аналізи може кожен, хто хоче, але лише деякі - безкоштовно

Артем Кузьменко 29 травня 2020 18:30 439 0

Сьогодні, 29 травня, в Кременчуці провели засідання міського виконкому. Під час засідання начальник міського Управління охорони здоров’я Максим Середа доповідав про ситуацію із проведенянм ІФА-тестувань у нашому місті і розповів, кому їх робитимуть безкоштовно і де. Не забув і про тих, хто не входить до категорії від МОЗ, а хоче пройти за гроші.

Одже, у рішенні Управління охорони здоров’я розписали алгоритм дій для виявлення збудника коронавірусу в організмі людини, який ще до цього запропонувало МОЗ. Департамент охорони здоров’я Полтавської ОДА вже затвердив список лабораторій у нашому місті, де кременчужанам проводитимуть ІФА-тестування:

- основна лабораторія знаходиться в перинатальному центрі;

- додаткова — в лікарні “Придніпровській”.

Для таких категорій тестування проводитимуть безкоштовно:

- пацієнти з клінічними ознаками коронавірусної хвороби;

- пацієнти з пневмонією;

- особи, що контактували з підтвердженим випадком;

- особи, які потребують планової госпіталізації та/або операції;

- медичні працівники, які безпосередньо надають медичну допомогу хворим або проводять догляд за хворими на COVID-19 в умовах стаціонару;

- працівники лабораторій, які обробляють зразки з дихальних шляхів, отримані від хворих на COVID-19;

- працівники патологоанатомічних, судово-медичних бюро, відділень, які беруть участь у розтині тіла, в тому числі взятті зразків секційного матеріалу;

- працівники Національної поліції, Національної гвардії, Держприкордонслужби;

- інші медичні та фармацевтичні працівники.

Що стосується тих, хто хоче пройти тестування, але не входить до жодної з вищезазначених категорій, то їм ніхто здати аналізи не забороняє. Усе, що від них потрібно, — це відшкодування собівартості тесту (приблизно 240 гривень). Тоді їх направлять до тієї самої додаткової лабораторії, де вони й дізнаються результат.

Тестування проводитимуть за направленнями сімейних лікарів, педіатрів та вузькопрофільних спеціалістів. Тобто в цьому плані не грає ролі те, чи входите ви до переліку МОН, чи ні. Все одно доведеться йти до лікарні та брати направлення в лабораторію.

Отже, що ми маємо. У нашому місті є ІФА-тести, і пройти їх може кожен бажаючий, але за направленням від сімейного лікаря або вузькопрофільного спеціаліста. Тож можна очікувати, що спочатку в лікарнях Кременчука з’являться черги до лікарів, щоб отримати направлення до лабораторій. А в самих лабораторіях в такому випадку також будуть черги, але не з людей, а з їхніх аналізів, і чекатимуть вони своєї черги довго.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Посол Словаччини, модерн, романтика і містика: у Кременчуці відкрили Міжнародну виставку. ФОТОрепортаж 238 0
Різнокольорові голуби та пухнасті кошенята: у Кременчуці відбулася виставка домашніх тварин. ФОТО 639 0
Бонус від Кременчуцького льотного коледжу: захоплюючі польоти над Дніпром, які вразили містян. ФОТО 493 0