Новини з 1996 року

«Біланівський ГЗК». У МІСТІ ЗАВТРА СПЕКТАКЛЬ НА ТЕМУ МЕТАЛУРГІЙНОГО КОМБІНАТУ ЖЕВАГО В ДВОХ ЧАСТИНАХ

kurilov 05 серпня 2015 12:10 1612 0

У Кременчуці завтра – великий спектакль на тему поганого-хорошого нардепа–олігарха Жеваго та його кар’єрів. Сама вистава має пройти у двох частинах, де перша відбудеться у сусідньому Комсомольську. Тут зранку мають пройти громадські слухання, на яких  розповідатимуть, що Полтавський ГЗК, Єристівський ГЗК  й майбутній Біланівський ГЗК  - підприємства, власником яких є народний депутат України Костянтин Жеваго, – нешкідливі, а навпаки, корисні. Зокрема, корисні тим, що забезпечують людей роботою.

Режисери  цієї частини спектаклю – безпосередньо самі керівники ПАТ «Біланііський ГЗК», яким до таких слухань не звикати.

Натомість другою  частини вистави про те, що гірники погані, -  опікуватиметься «режисер», він же нардеп Юрій Шаповалов. Це теж заплановане на завтра громадське обговорення, яке має відбутися уже увечері у Кременчуці, в Міському Палаці культури.

«Кременчуцька громада вкрай стурбована тим, що поблизу міста планується будівництво Біланівського гірничо-збагачувального комбінату.  На думку науковців, це будівництво несе у собі багато потенційних загроз для усього регіону…» - пояснює зміст завтрашнього дійства в Міському Палаці культури  у своєму запрошенні до кременчужан  пан Шаповалов.

Про що відомо редакції - на двох громадських обговореннях будуть присутні нардепи з екологічної комісії ВР, які й відповідатимуть на запитання кременчужан.

Про що варто додати – жодних рішень по цьому обговоренню, крім звичайних: «перевірити», «дбати», «контролювати», як на репортера, прийнято не буде.

Так само,у парламенті й не лише у ньому  ніхто не ставиться серйозно до законопроекту нардепа Юрія Шаповалова – його постанови про тимчасову заборону будівництва «Біланівського ГЗК», аж поки своє слово не скаже екологічна експертиза. Ніхто не ставиться серйозно, бо в проекті нашого нардепа нічого не говориться про саму експертизу. Не говориться, хто має за неї платити й скільки коштуватиме купити її результати.

Натомість, на загальну думку,  обговорення спрямовано на вибори й мета тут одна – забалакати шкідливе будівництво до неможливого.

Як відомо, сьогодні саме у Кременчуці, Комсомольську та сусідніх з ними районах рівень захворюваності на онкологічні хвороби є найвищим у Полтавській  області. Вирішити ж цю проблему можна лише одним способом. Для такого нардеп Жеваго повинен вкладати прибутки не у будівництво дитячих майданчиків перед кладовищами, як це є у сусідній Дмитрівці, однак гроші мають іти в екологію.

У такому випадку, можливо б, у нашому регіоні все було так, як у Празі (Чехія), де в центрі міста працює сталеливарний завод, який не приносить людям ніякої шкоди.

У нас же ситуація протилежна. Пан Жеваго - олігарх, а кошти, зароблені його працівниками в Україні, осідають у Лондоні. Натомість мешканцям Комсомольська та Кременчука дістаються «почесні» місця в Канцер–реєстрі, виданні Українського Інституту раку.

О.Курилов

Теги: Жеваго

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

«Бумеру - 15 років»: у Кременчуці відбувся ювілейний концерт репера Серьоги. ФОТО 199 0
Концерт «Дизель шоу» в Кременчуці зібрав аншлаг. ФОТО 368 0
"Доки світло не згасне назавжди": Макс Кідрук у Кременчуці презентував новий роман 607 0