Новини з 1996 року

ЄІБ готовий надати Україні кредитів на 200 млн євро. Що від цієї суми «відкусить» Кременчук?

Віктор Крук 31 травня 2016 09:55 541 0

Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) розглядає можливість виділення Україні 200 млн євро кредитних коштів на оновлення міського громадського транспорту. Можна не сумніватися, що міська влада Кременчука спробує отримати частину цих коштів.

Згідно з повідомленням банку, проект спрямований на підвищення якості та регулярності роботи громадського транспорту в невеликих містах України. Чи віднесуть до таких наше місто, поки невідомо. Передбачуване фінансування банку становить 200 млн євро, тоді як загальна вартість проекту - 400 млн євро.

У повідомленні наголошується, що остаточне рішення про виділення Україні кредитних коштів і підписання відповідного договору має ухвалити Рада директорів банку, а поки проект знаходиться на стадії оцінки і переговорів.
Європейський інвестиційний банк створений у 1957 році і його акціонерами є 27 країн - членів ЄС. Головною метою банку є довгострокове фінансування надійних інвестиційних проектів. Статутний капітал формується з внесків країн-учасниць.

ЄІБ фінансує проекти в Україні на підставі мандату Ради ЄС і Європарламенту для країн Східного партнерства. Мандат дає можливість банку кредитувати проекти, які становлять значний інтерес для ЄС і його східних партнерів у таких галузях як розвиток приватного сектора, соціальної та економічної інфраструктури, зміна клімату.

Сьогодні на сесію Кременчуцької міської ради виноситься питання щодо надання дозволу та підтримку участі комунальних підприємств «Кременчукводоканал», «Міськсвітло», «Теплоенерго» та КАТП 1628 у проекті «Програма розвитку муніципальної інфраструктури України», який фінансує Європейський Інвестиційний банк. У рамках цієї програми міська влада сподівається отримати майже 44 млн. євро із 400 млн євро, які ЄІБ виділяє на розвиток муніципальної інфраструктури України.

 

Теги: Європейський інвестиційний банк

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Музика, яка лікує і надихає: у Кременчук завітав відомий композитор Євген Хмара. ФОТОрепортаж 117 0
І раком ставитиме, і барин народу. Як депутат міськради Денис Терещенко поспілкувався з людьми. ВІДЕО 3809 2
Мелодія металу: кременчуцький коваль Геннадій Сметанко презентував новий витвір мистецтва. ФОТОрепортаж 172 0