Новини з 1996 року

Аварія на Раківці з тепломережами при недогляді "Теплоенерго" ледь не стала катастрофою

Олександр Курилов 26 січня 2021 15:20 301 0

Мешканцям Раківки серйозно пощастило з теплою погодою, інакше аварія на теплових мережах мікрорайону, що сталася 22 січня, була б для них катастрофічною.

Це адміністрація ТЕЦ «КВБЗ» оприлюднила свій коментар стосовно аварії з опаленням у мікрорайоні Раківка, під час якого в мікрорайоні виникли проблеми з опаленням та гарячою водою.

Відомий випадок, про який розповідав наш мер, який зазначив, що робітники ризикували своїм життям під час цього ремонту.

А, виявляється, відбувалося ось що і мова саме про ризик.

«22 січня поточного року, о 9-00, черговий персонал теплоелектроцеху ПАТ «Крюківський вагонобудівний завод»  виявив, що триває значна втрата води в трубопроводі – близько 40 кубічних метрів на годину…

Незабаром виявилося, що протікає в тепловій камері 1/6 на підвальному трубопроводі діаметром 300 мм мережі, якою опікується «Теплоенерго»…

На прохання комунальників на КВБЗ зменшили тиск у мережі.

Однак виявилося, що засувки не здатні повністю відсікти подачу теплоносія та втримати тиск системи теплозабезпечення. Адже «Теплоенерго» не подбало про їх планово-попереджувальні ремонти, підготовку до роботи в осінньо-зимовий період», - таке повідомлення з ТЕЦ ПАТ «КВБЗ». 

Комунальники просили негайно припинити подачу теплоносія на весь мікрорайон для можливості виконання робіт із ліквідації аварії.

Далі було прийнято рішення про повну зупинку теплогенеруючого обладнання теплоелектроцеху ПАТ «КВБЗ» до усунення пориву на трубопроводі. На щастя, від найгірших наслідків аварії врятувало значне потепління. Це безпрецедентний випадок! Навіть старожили не пам’ятають за останні кілька десятиріч випадку, щоб взимку довелося зупиняти теплоелектроцех КВБЗ. Аварія за своїми масштабами могла призвести до техногенної катастрофи місцевого рівня…

Аварія на тепловій мережі через втрату великої кількості очищеної та хімічно підготовленої води призвела до значних незворотних фінансових втрат ПАТ «КВБЗ». Але це лише крапля в порівнянні з можливими втратами підприємства та мешканців мікрорайону, якби аварія сталася за температури повітря 15-20 градусів морозу (який був лише кілька днів тому). Страшно навіть уявити!» - такий зміст коментаря з ТЕЦ ПАТ «КВБЗ» стосовно аварії, яка сталася в мікрорайоні.

Й слід сказати, що на вагонобудівному заводі праві. Кременчуку дуже пощастило з теплою погодою, інакше б довелося евакуйовувати цілий мікрорайон.

«Аварія, що виникла 22 січня 2021 року на теплопостачальних мережах, має змусити міських чиновників вкотре замислитися про стан мереж міста та нагадати, що для безаварійної роботи систем життєзабезпечення варто вчасно виконувати їх поточні та капітальні ремонти…» - таке нагадування в бік нашої мерії від ТЕЦ ПАТ «КВБЗ».

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Вулицями Кременчука: яким було наше місто у другій половині 20-го століття? 2419 0
Час згадати, якими були деякі куточки Кременчука на початку тисячоліття. ФОТО 2447 0
У Кременчуці відомий художник представив одразу 160 робіт: від смаколиків до філософії. ФОТОрепортаж 3683 0