Новини з 1996 року

8 років позбавлення волі за жорстке поводження з тваринами. Прийнято закон про захист тварин

23 червня 2017 11:00 3086 0

Нарешті дочекалися кременчуцькі захисники тварин вдосконалення законодавства у питанні кримінальної відповідальності за жорстоке поводження з тваринами.

22 червня прийнято законопроект, який роз'яснює поняття жорстокого ставлення та передбачає притягнення до кримінальної відповідальності.

Законопроект 5119-1 зареєстрований 14.09.2016, символічно виношувався 9 місяців.

Проект має на меті посилення адміністративної та кримінальної відповідальності за жорстоке поводження з тваринами, їх мордування, а також нацькування тварин одна на одну, їх вбивства. Засуджується пропаганда цього негативного явища у суспільстві.

Ми відслідкували, хто голосував за покарання катівників тварин з числа кременчуцьких депутатів.

Відтак пан Констянтин Жеваго не був присутній в залі під час голосування. В той самий час Юрій Шаповалов проголосував – за.

У поясненні до проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо запровадження гуманного ставлення до тварин) йдеться:

"Демократія кожної розвиненої країни світу, зокрема, приділяє значну увагу правам тварин та захисту тварин від насильства, жорсткого поводження, каліцтва та навмисного винищення.

Задоволення хворобливих пристрастей у спричиненні страждань та вбивстві тварин є кримінальним злочином у таких країнах, як Сполучені Штати Америки, Канада, Австралія, країнах Європейського союзу.

В листопаді 1987 року було прийнято Європейську конвенцію про захист домашніх тварин, Україною вказану конвенцію ратифіковано 18 вересня 2013 року.

Проте, на жаль, станом на сьогодні непоодинокими залишаються випадки жорстокого поводження з тваринами, їх мордування та вбивства. Так, на теренах України навіть діють декілька незаконних формувань (догхантерів), які в жорстокий спосіб знущаються над тваринами, вбивають їх. Крім того, вони фільмують свої злочинні діяння та розміщують їх у соціальних мережах, активно пропагуючи таку поведінку.

Все це стало можливим за умови відсутності адекватного покарання з боку держави. Неадекватно низькі штрафи, передбачені Кодексом України про адміністративні правопорушення, та де-факто відсутність кримінальної відповідальності (хоча вона і передбачена Кримінальним кодексом України).

 Варто зазначити, що останнім прикладом жорстокого поводження з тваринами є випадок, що стався 28 лютого цього. За інформацією ЗМІ Тячів NEWS  «Невідомий на очах у мешканців багатоповерхівок відрізав голову собаці і носився з нею по околицях, поки його не забрала поліція. Відділ комунікації ГУ Національної поліції в Закарпатській області повідомив, що в неділю близько 14:30 патрульні поліцейські отримали інформацію про те, що біля ТЦ "Токіо" невідомий чоловік убив собаку.  На місце події прибули поліцейські. Поліцейські зупинили підозрілого чоловіка, який тримав в руках поліетиленовий пакет. У пакеті була ... відрізана голова собаки! Зловмисник повідомив, що його вкусив на вулиці цей собака, через що він відрубав йому голову ... У чоловіка вилучено знаряддя скоєння злочину - ніж типу мачете. За словами молодої людини, мачете він придбав у минулому році на ринку в Ужгороді у невідомої особи. За даним фактом розпочато кримінальне провадження за ст.299 ч.1 Кримінального кодексу України (Жорстоке поводження з тваринами). Зловмиснику загрожує великий штраф, або арешт на строк до 6 місяців».

Проектом пропонується  внести зміни до статті 89 Кодексу України про адміністративні правопорушення, статті 299 Кримінального кодексу України, а також уточнення визначення терміну «жорстоке поводження  з  тваринами» у Законі України «Про захист тварин від жорстокого поводження».

Приводимо цитати з Закону України щодо покарань за жорстке поводження з тваринами:

«накладення штрафу від двохсот до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією тварини, якщо перебування тварини у власника становить загрозу для її життя або здоров'я.

Ті самі дії, вчинені стосовно двох і більше тварин, або групою осіб, або особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за таке саме  порушення, пропаганда жорстокого поводження з тваринами -

тягнуть за собою накладення штрафу від трьохсот до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або адміністративний арешт на строк до п'ятнадцяти діб з конфіскацією тварини, якщо перебування тварини у власника становить загрозу для її життя або здоров'я.

Насильницькі дії стосовно тварин, спрямовані на задоволення статевої пристрасті, -

тягнуть за собою накладення штрафу від двохсот до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією тварини, якщо перебування тварини у власника становить загрозу для її життя або здоров'я»

«Жорстоке поводження з тваринами, що відносяться до хребетних, у тому числі безпритульними тваринами, що вчинене умисно та призвело до каліцтва чи загибелі тварини, а також нацьковування тварин одна на одну чи інших тварин, вчинене з хуліганських чи корисливих мотивів, публічні заклики до вчинення діянь, які мають ознаки жорстокого поводження з тваринами, а також поширення матеріалів із закликами до вчинення таких дій -

караються арештом на строк до шести місяців або обмеженням волі на строк до трьох років.

Ті самі дії, вчинені у присутності малолітнього чи неповнолітнього, -

караються обмеженням волі на строк від трьох до п'яти років або позбавленням волі на строк від трьох до п'яти років.

Дії, передбачені частиною першою або другою цієї статті, вчинені з особливою жорстокістю або у присутності малолітнього чи неповнолітнього, або щодо двох і більше тварин, або повторно, або групою осіб, або вчинене активним способом -

караються позбавленням волі на строк від п'яти до восьми років».

Теги: Закон України

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Видри, кролики, качки, голуби... У Кременчуці провели виставку тварин. ФОТОрепортаж 1743 0
У кременчуцькому музеї відкрилася виставка, яку присвятили життю міста на Дніпрі. ФОТО 1823 0
"Від минулого до майбутнього": у галереї Кременчука представили чудову виставку. ФОТО 1741 0