7 квітня - Благовіщення Пресвятої Богородиці

Благовіщення Пресвятої Богородиці є одним з дванадцяти головних свят Православної церкви.
Події Благовіщення описані єдиним євангелістом - апостолом Лукою. У своєму Євангелії він повідомляє, що в шостий місяць після зачаття праведною Єлизаветою святого Іоанна Предтечі архангел Гавриїл був посланий Богом у Назарет до Діви Марії зі звісткою про прийдешнє народження від неї Спасителя світу.
Архангел, увійшовши до Неї, сказав: «“Радуйся, благодатна, Господь з тобою! Благословенна ти між жонами". Вона ж стривожилась цим словом і почала роздумувати в собі, що могло означати те привітання. Архангел їй сказав: “Не бійся, Маріє! Ти бо знайшла ласку в Бога. Ось ти зачнеш у лоні й народиш сина й даси йому ім'я Ісус. Він буде великий і Сином Всевишнього назветься. І Господь Бог дасть йому престол Давида, його батька, і він царюватиме над домом Якова повіки й царюванню його не буде кінця» (Лк. 1:28-33). Сумніваючись Марія спитала в архангела: «Як же воно станеться, коли я не знаю мужа?»
На що архангел обіцяв таємниче зачаття: «Дух Святий зійде на тебе й сила Всевишнього тебе осінить», а потім на підтвердження того, що нічого немає неможливого в Бога, навів приклад її родички Єлизавети. Марія, побачивши в словах архангела волю Божу, вимовляє дуже значущі слова: «Ось я раба Господня, нехай зо мною станеться по твоєму слову!» Вважається, що в момент виголошення Дівою Марією цих слів і сталося непорочне зачаття нею Ісуса Христа.
Церква на Сході в різний час вважала Благовіщення як Богородичним, так і Господнім святом. На даний час воно є одним з найбільших дванадесятих свят і відноситься зазвичай до Богородичних свят, через що йому призначаються богослужбові облачення блакитного кольору.
На свято Благовіщення, якщо воно не припадає на Страсний тиждень, як і на свято Входу Господнього в Єрусалим, церковний устав дозволяє вживання в їжу риби, вина та олії.
Коментарі
Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись