Новини з 1996 року

7 жовтня Україна святкує день учителя

Валерія Макряшина 07 жовтня 2018 09:30 535 0

Традиційно в першу неділю жовтня українці святкують День учителя, згідно з Указом Президента України від 11 вересня 1994 року.

Спершу День учителя почали відзначати в СРСР з 1965 року. Пізніше, в 1994 році, за рекомендацією ЮНЕСКО це професійне свято працівників освіти отримало статус міжнародного і почало відзначатися 5 жовтня. На сьогоднішній день свято вчителів відзначають майже у 100 країнах по всьому світу. 

Крім того, Всесвітній день учителів входить до системи всесвітніх і міжнародних днів ООН.

Цікаві факти про професію вчителя:

Учитель – одна з найдавніших професій. Перші школи з’явилися в країнах Стародавнього Сходу (Китай, Індія, Вавилон, Ассирія) в IV-V тисячолітті до н. е.

А ось у Стародавній Греції педагогами (від “водіння дітей”) були раби, нездатні до фізичної праці, які водили дітей своїх панів до школи і забирали їх назад додому.

Калькулятор у перекладі з латинської означає “лічильник, рахівник”. Саме калькуляторами називали вчителів арифметики стародавні греки.

Завдання вчителя – знайти розумний баланс між вихованням у дитині загальнолюдських якостей і подачею необхідних знань, умінь і навичок. Адже можна наділити людину знаннями, але погано її виховати, і тоді увесь цей досвід буде застосований у згубних і злих цілях.

У День вчителя святкують не тільки вчителі, а й школярі, тому що він збігається з іншою подією – Днем самоврядування в школах, коли один раз у навчальному році учням дозволяється побути викладачами. Цього дня відмінники проводять уроки в класах на правах справжнього вчителя.

У багатьох школах для кращого “розуміння матеріалу” застосовувалися тілесні покарання учнів. У деяких країнах биття дітей не було заборонено навіть у XX столітті. Наприклад, у Данії дітей били до 1967 року, в Німеччині – до 1983-го, у Великобританії – до 1987 року. А в деяких країнах така практика застосовується й досі.

Термін “школа” походить від грецького слова “сколе”, що означає не роботу, а дозвілля.

У понад 40 країнах світу навчальний рік розпочинається 1 січня, в 16 країнах – у березні. А ось переважна більшість країн, понад 120, починають вчитися 1 вересня.

 У Чехії найвищою шкільної оцінкою вважається “1”, а найнижчою – “5”. У Франції взагалі 20-бальна система оцінок. А в США для оцінювання учнів використовуються літери.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись