Новини з 1996 року

5 із 10 хворих на застуду кременчужан звертаються до лікаря після самостійного лікування - статистика

Людмила Скачко 22 листопад 2019 17:30 168 0

Чи насправді є те лікування антибіотиками настільки раціональним, що упродовж року ми можемо приписувати собі їх самі, коли страждаємо на застуду чи вірусні інфекції?

За статистикою, 5 із 10 кременчужан уже з початку року приймали до трьох видів антибіотиків і це не враховуючи крапель для очей, вух та носа, що також містять антибіотик.

Також, за даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, близько 50 відсотків антибіотиків використовують не за призначенням.

Варто зауважити, що неправильне та надмірне вживання антибактеріальних препаратів доводить до того, що наш організм просто перестає їх сприймати, тобто ці ліки на нас більше не діють. Мікроорганізми виробляють своєрідний "імунітет", змінюються і стають нечутливими до ліків.

І в такому випадку з’являються нові модифікації збудників інфекцій, які вже неможливо вилікувати протимікробними препаратами.

Якщо цю ситуацію не змінити, то такі інфекційні захворювання як запалення легень, скарлатина чи сифіліс знову можуть стати смертельними, як це було колись.

Також варто пам’ятати, що антибіотики мають чимало побічних дій:

- серйозні алергічні реакції;

- дисбактеріоз кишечника;

- порушення травлення;

- нудота;

- блювота й не тільки.

Тому дані препарати і взагалі будь-які інші лікарські засоби варто приймати лише під контролем лікаря. В жодному разі не можна займатися самолікуванням.

Пам’ятайте: антибіотик – це не екстрене лікування, що застосовується в перший день застуди. Краще прийміть препарати, що знижують температуру, промийте ніс, прополощіть горло і зверніться до лікаря. Антибіотиками лікують лише бактеріальні інфекції.

Тільки спеціаліст може призначати лікування відповідно до важкості захворювання. Завжди повідомляйте лікарю про те, які антибіотики ви вживали протягом року, а також не допивайте ті, які є вдома або призначені іншому хворому.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Поет, співак та художник: Кременчук вшанував пам'ять Тараса Григоровича Шевченка. ФОТОрепортаж 446 0
Кременчуцький майстер, відомий на всю країну: коваль Геннадій Сметанко з виставкою в Кривому Розі. ФОТО 661 0
Дитячі посмішки, спів і танці – найкращий подарунок: як в МПК вітали жінок з 8 Березня. ФОТОрепортаж 683 0