Новини з 1996 року

5-ий рік розгляду. Гадяцький суд дозволив Олександру Мельнику судмедекспертизу та побачення з рідними

Альбіна Козлова 22 грудня 2018 09:10 715 0

21 грудня відбулося чергове засідання Гадяцького суду у справі щодо факту вбивства колишнього мера Кременчука Бабаєва. Нагадаємо, що відтепер у справі сторону обвинувачення представляє новий прокурор Валерій Расюк, який минулого разу не з`явився на засідання за станом здоров`я.  А от на вчорашньому засіданні були присутні обидва прокурори, оскільки до Гадяцького суду завітав і колишній прокурор по справі Дмитро Москаленко, проте вже як пересічний відвідувач.

Вирок в останньому грудневому засіданні вразив усіх, хто стежив за перебігом кримінальної справи всі чотири роки. Вперше за увесь час судді дозволили Олександру Мельнику довгострокові побачення з рідними в СІЗО. Також судді постановили провести судово-медичну експертизу здоров’я підсудних Олександра Мельника та Олександра Крижановського.

Слід зазначити, що медична експертиза полягає в тому, що медики вивчають стан здоров'я підсудного та вирішують, чи можливим є його утримання під вартою.

Наступні судові слухання по даній справі продовжаться з 14 січня 2019 року.

Як відомо, 2  вересня 2014 р. міліція повідомила про затримання чотирьох підозрюваних у скоєнні вбивства мера Бабаєва та судді Лободенка. Серед затриманих – керівник кременчуцької телекомпанії «Візит» Олександр Мельник.

Розгляд обвинувачення в суді розпочато у 2015 році. Перший такий розгляд відбувся в Кобеляцькому райсуді. Однак на початку 2017 року в присяжних Кобеляцького райсуду закінчилися повноваження і справа була передана для розгляду в Київський райсуд Полтави.

12 липня 2017 року Київський районний суд Полтави прийняв рішення відпустити двох обвинувачених під домашній арешт. Серед них - керівник кременчуцької телекомпанії "Візит" Олександр Мельник, проти якого взагалі немає жодного слова про можливу причетність до злочину. 

Натомість Полтавська обласна рада 14 липня ухвалила звернення до Вищої ради правосуддя з вимогою звільнити суддю Логвинову за прийняте рішення щодо зміни запобіжного заходу обвинуваченим.

Прийняття звернення ініціював колишній бізнес-партнер Бабаєва й нинішній перший заступник голови Полтавської облради Холод. Одночасно таке ж рішення з тиску на суддю й з погрозами звільнення з роботи прийняла й Кременчуцька міська рада.

Результатом адміністративного тиску на суд, крім скасування зміни запобіжного заходу для Олександра Мельника з домашнього арешту на нове утримання в СІЗО, стало рішення колегії суддів та присяжних Київського райсуду Полтави про самовідвід.

Розгляд цієї справи було передано з Київського районного суду Полтави до Октябрського районного суду, де колегія суддів спочатку відправила акт обвинувачення проти затриманих до прокуратури для виправлення помилок, а потім теж оголосила про самовідвід у новому розгляді.  

Далі ця справа  розглядалася вже в Полтавському районному суді, однак розгляд було припинено через присяжних, які попросили про свій відвід від цієї справи.  Й від участі в цьому процесі відмовилися 11 присяжних із 14-ти.

Тепер цю справу розглядає суд у Гадячі.

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Кременчужани можуть насолодитися красою традиційних вузлових ляльок. ФОТО 273 0
У Кременчуцькій галереї - аншлаг: відкрили всеукраїнську виставку. ФОТОрепортаж 379 0
«Бумеру - 15 років»: у Кременчуці відбувся ювілейний концерт репера Серьоги. ФОТО 511 0