Новини з 1996 року

5 грудня - Міжнародний День волонтера. Вітаємо наших волонтерів!

Альбіна Козлова 05 грудня 2018 09:00 205 0

У всьому світі 5 грудня відзначають міжнародний День волонтера - International Volunteer Day. Україна - єдина країна у світі, де цей день переходить у День Збройних Сил, який відзначається 6 грудня. День волонтера був заснований ще в 1985 році за ініціативою Генеральної Асамблеї ООН. 

Цей день дає можливість добровольцям і різним організаціям відсвяткувати свою роботу, поділитися своїми цінностями і розповісти про себе. В Україні волонтерський рух розпочався в 90-х роках, а офіційно його визнали 10 грудня 2003 року, згідно з Постановою Кабміну.

Волонтери - це мобільна резервна армія України. У ній є свої постачальники, медичні підрозділи, авторемонтні майстерні, фінансисти, медичний транспорт, служба тилу (яка виробляє необхідні для армії речі й продукти). Навіть свої засоби масової інформації: сьогодні в Україні волонтери стають відомими блогерами, поки пишуть звіти в соцмережах.

Завдяки нелегкій праці волонтерів безліч людей отримують необхідну допомогу. Волонтери допомагають дітям і дорослим, піклуються про здоров'я людей і тварин, їхній комфорт і безпеку.

Нерідко волонтерам доводиться навіть ризикувати власним життям заради порятунку інших. Хорошим подарунком на День волонтера буде допомога кожного з нас, українців, - невеликий благодійний внесок, прояв турботи і теплоти по відношенню до тих, кому це потрібно.

Наразі в нашому місті волонтери протягом грудня збирають дитячі подарунки до Дня Святого Миколая, готуючись до загальноміської акції «Святий Миколай – дітям». Тож з 12 до 15 грудня кременчужанам пропонують придбати подарунки для вихованців  Кременчуцького обласного спеціалізованого будинку дитини.

Але кременчуцькі волонтери збирають допомогу не лише дітям, а й воякам. За увесь час війни на Донбасі вони допомагали військовим чим могли: їжею, теплими речами, бронежилетами, медикаментами та всім необхідним. Наразі ГО "АТО-Майдан-Кременчук" досі збирають гуманітарну допомогу для військовослужбовців на сході країни.

Також минулого року 56 волонтерів Кременчука були нагороджені відзнакою Президента України «За гуманітарну участь в АТО»: це ті люди, які добровільно з перших днів війни забезпечували українських військових провіантом, технікою та транспортом.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись