Новини з 1996 року

5-а річниця Майдану сьогодні. У Кременчуці – мітинг з висновками Гідності і Свободи

Олександр Курилов 21 листопад 2018 17:34 736 0

Представники громадськості Кременчука спільно з чиновниками міськвиконкому та районної адміністрації сьогодні відзначили 5-у річницю з початку Майдану, який у нас відбувся наприкінці листопада 2013-го.

Ведуча на мітингу нагадала присутнім, чому взагалі відбувся Майдан. А головна причина – тодішня влада відмовилася від курсу на євроінтеграцію. Усе починалося зі студентів, які протестували проти цієї відмови. Тоді цих студентів було жорстоко побито, але на захист їх вийшов мільйон громадян.

І питання звідси – чи всього ми добилися з того, що відстоювали? Бо ціна Майдану – дуже висока й мова про 106 убитих людей.

Зрозуміло, що далеко не все вдалося втілити в життя. Чому не вдалося? Бо причина в нас самих і вона частково така.

«Хтось захищав в Україні Революцію Гідності, а хтось бігав по площі з рішеннями суду, в яких була проголошена заборона громадянам збиратися», - зазначив у своєму виступі громадський активіст Леонід Харченко, який свої слова адресував меру Кременчука Віталію Малецькому. 5 років тому саме він виконував роль «судового виконавця» й усе та всім забороняв.

Тож виступаючі говорили про сподівання й про те, що вони виправдаються. Врешті-решт, є головне – європейський вибір. А інше, якщо вже бути справедливими, залежить від нас.

І найближчий приклад з цієї справи - кременчуцький і він такий. Ось на минулих виборах нардепом від Кременчука став Юрій Шаповалов, який, до речі, в минулому скликанні був представником фракції партії «двічі несудимого» колишнього президента в парламенті.

Одне з голосувань у парламенті вчора – про притягнення до відповідальності колеги по парламенту нардепа Шаповалова на прізвище Берьозкін.

Цьому чоловіку інкримінують виведення коштів з «Ощадбанку» в сумі 20 мільйонів доларів США, однак про притягнення до відповідальності цього чоловіка наш нардеп не голосує.

І це тільки одна його справа, а таких прикладів – безліч.

Можна спуститися з парламенту нижче – на міський рівень, і побачимо абсолютно те ж саме – обличчя чиновників, які були вчора, 10 років тому й керують нами вже сьогодні.

І чекати від них якихось реформ – навряд чи варто. Однак це наш вибір і саме він такий, який є.

Але, попри все, є європейський вибір, інакше б ми задихалися від безробіття, однак є реформи, й вони просуваються вперед.

Погано, що на сході проти України воюють терористи й у нас «братський» народ зі сходу віджав Крим, але це життя, коли все змінюється й багато чого ми бачимо таким, яке воно насправді.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Поет, співак та художник: Кременчук вшанував пам'ять Тараса Григоровича Шевченка. ФОТОрепортаж 1285 0
Кременчуцький майстер, відомий на всю країну: коваль Геннадій Сметанко з виставкою в Кривому Розі. ФОТО 1949 0
Дитячі посмішки, спів і танці – найкращий подарунок: як в МПК вітали жінок з 8 Березня. ФОТОрепортаж 2496 0