Новини з 1996 року

4700 крюків'ян злі на Малецького: квіти, тролейбуси, приймальні купує, а на опалення грошей немає

Марина Баніт 19 червня 2018 13:10 1299 0

Теплогенеруючі потужності на правобережній частині Кременчука обговорювали на бюджетній комісії.

Наразі мешканці правобережжя без тепла й без гарячої води. А "Теплоенерго" має перед ПРАТ "КВБЗ" борг, через який підприємство відключило постачання тепла. Бюджет гроші має, але мер борги не бажає платити.

Так керівник департаменту ЖКГ Іван Москалик повідомив, що ще з 2005 року в місті намагалися різні керівники вирішити питання по-різному із забезпеченням жителів правобережжя теплом. Наприклад, ще тоді було порушене питання про будівництво власних потужностей, але згодом домовилися про постачання тепла через вагонзавод протягом 10 років. Якраз тепер закінчився термін і питання знову постало. Але Україна підписала угоди з Європейським інвестиційним банком про кредитування теплопостачання, водопостачання, освітлення, сміттєпереробку.

Кременчук вирішив брати участь у всіх напрямках.

Москалик заявив, що Європейський інвестиційний банк надає найвигіднішній кредит під 2%.

2 грудня 2016 року КП "Теплоенерго" надало пакет документів до Мінрегіонбуду та Мінфіну для розгляду. 15.02.2017 року отримало відповідь, що підприємство відповідає 3 класу самоокупності, тобто може брати кредит.

27 вересня від Мінрегіонбуду надійшла відповідь, що проект було розглянуто.

Тобто на сьогоднішній день "Теплоенерго" вийшло на підписання угоди про залучення гранту 300000 євро для розробки ТЕО.

Головуючий на комісії депутат Плескун пояснив:

У нас уже у 2016 році були розроблені ці технічні документації і проект з перенесення мереж. 

Так що ми з вами могли вже в 2016 році почати будівництво. Чому ви не звернулися до ЄБРР чи в інший банк? Бо ми знаємо, що цей банк дуже повільно працює і затягує процес. У нас котельні з ними, можливо, з'являться через 6-8 років. Люди вже приступили в сусідніх міста до будівництва котельні. А ви за три роки тільки дійшли до ТЕО. 

Геннадій Іванян заявив:

- Бюджет Кременчука наразі дуже великий. Ви могли б закладати на проекти наперед. Ви поки проектуєте, технології йдуть уперед. Проектування можна було закладати, щоб в інвестиціях брати участь. А через вашу безхазяйновитість Кременчук 4 роки без тепла.

Депутат Оксана Піддубна теж заявила:

- Наразі "Теплоенерго" заборгувало ПАТ "КВБЗ" 27 мільйонів гривень. Є проект рішення про виділення 20 мільйонів з бюджету для погашення цього боргу. Піддубна запропонувала знайти ці гроші - призупинити закупівлю тролейбусів, закупівлю квітів або переукладання плитки, будівництво архіву... тощо. Для того, щоб вирішити це питання, треба скликати позачергову сесію. Бо наразі на комісії немає ані мера, ані голів комунальних служб, а часу до опалювального сезону лишається мало.

Мер їздить по асоціаціях, а в місті немає кому вирішувати нагальні питання.

Москалик пояснив, що тільки підписання договору про початок розробки ТУ має відбутися в серпні 2018 року. Після цього у червні 2019 року тільки закінчиться розробка ТЕО. Після цього тільки буде вирішуватися далі питання.

Депутат Кальченко запропонував взяти у КВБЗ котельню в оренду. Інші запропонували встановлювати бойлери. Але це неможливо. Проблема, як виявилося, в тому, що на верхні поверхи вода не йде під тиском. Завод цілісний - і не можна його орендувати шматками.

Представник від ПАТ "КВБЗ" заявив, що, по-перше, місту з таким бюджетом соромно мати систематично борги за тепло. По-друге, ніхто не дає гарантій навіть на те, що котли пропрацюють на заводі протягом 5 років.

- Чим ви взагалі думаєте? Ми владу якраз обираємо на 5 років. Люди живуть у шпаківнях, і якщо туди не подати газ, воду, тепло, то жити там неможливо.

Тролейбуси, квіточки по місту, музеї - це добре! Але найголовніше - першочергові потреби - тепло та електрика.

Мешканка Крюкова повідомила й про таку проблему, що в неї є бойлер, але газ їй нараховують, як при  відключенні води, - за подвійним тарифом. А взимку електромережі не витримують підключення бойлерів, кондиціонерів.

На засідання мешканці прийшли з 4700 підписами з проханням вирішити питання подачі тепла та гарячої води.

Депутат облради Олексюк повідомив про те, що його не запрошують на засідання комісій.

- Ви хочете рішати самі - рішайте! Але я бачу, як ви нарішали! Просите гроші, а я не дам! На минулому засіданні завод сказав, що вони вже в аварійному стані й ті потужності не тягнуть. Дайте 18 мільйонів - вони віддадуть у "Нафтогаз" та собі гроші - розірвемо цей ланцюг. Малецький каже: більше 5 мільйонів не дам, грошей немає. А потім дійсно спливає - там 65 мільйонів на архів, там 19 мільйонів - банк, там стадіон, де команда вся пішла до чортової матері! І пішло й поїхало... А в нас є гроші! Дійсно, є гроші! Тролейбуси на тій Раківці не потрібні! Поставте на мосту два тролейбуси разом і там буде пробка за пробкою. Гроші роздерибанили, списали й тему закрили. 

Не провокуйте людей Крюкова! Не дай Бог 1 день не буде опалення - дітей Раківки приведу до вас.

Мешканці Раківки підсумували, що в них взагалі багато проблем - немає простих автобусів.

Усі почали розходитися, а депутати почали підписувати звернення Піддубної про проведення позачергової сесії міської ради.

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

У Кременчуці нагородили учасників конкурсу художніх робіт, присвячених пожежній безпеці. ФОТОрепротаж 595 0
«Той, хто створював обличчя Кременчука»: відкрилася виставка картин Миколи Анісімова. ФОТОрепортаж 995 0
У Кременчуці нагородили воїнів-добровольців, ветеранів російсько-української війни. ФОТОрепортаж 1449 0