Новини з 1996 року

30 мільйонів готівки й конфлікт інтересів. Суд у справі бізнес-чиновника облради Холода перенесено

Олександр Курилов 01 березня 2018 11:41 546 0

Заступник голови Полтавської обласної ради Євген Холод сьогодні не прийшов на засідання суду в обласному центрі, де мав розглядатися протокол стосовно вчинення ним адміністративного правопорушення.

Тож засідання Октябрського районного суду з цього приводу перенесено на 13 березня.

За тим, що оголошено на судовому засіданні, заступник голови Полтавської облради не з'явився на розгляд своєї справи, бо був зайнятий, і зрозуміло, що суду нічого не залишалося, як розгляд перенести.

Слід додати про зайнятість обласного чиновника, який не прийшов на розгляд протоколу, складеного проти нього представниками Національного Агентства із запобігання корупції.

І мова тут про причини появи цього адміністративного протоколу, в якому йдеться про конфлікт особистих інтересів пана Холода й ініційоване через його особистий інтерес рішення сесії Полтавської облради стосовно тиску на суд.

Корупція з конфліктом інтересів - це минулорічне сесійне засідання обласної ради в липні 2017 року й погрози звільнення з роботи судді,  прийняті у якості звернення обласних депутатів, при тому, що сама полтавська суддя розглядала справу кременчужан, яким інкримінують причетність до вбивства мера Кременчука Бабаєва.

Саме цю суддю депутати погрожували звільнити з роботи, бо відпустила через брак доказів у причетності до злочину двох підозрюваних під домашній арешт.

Конфлікт інтересів у пана Холода з подальшим протоколом - такий.

На минулорічній липневій депутатській сесії у Полтаві,  за ініціативи заступника голови Полтавської облради Холода, депутати облради назвали винних у справі вбивства екс-мера Кременчука, хоча сам суд триває вже четвертий рік і винних ним не названо.

У цьому ж зверненні, яке прийнято на  минулорічному липневому депутатському судилищі, – тиск на суд і визначення винних.

Але мова про те, що родичі пана Холода свого часу позичали в колишнього міського голови Бабаєва 30 мільйонів гривень готівкою.

Відомо, чим усе завершилося -  колишнього мера Кременчука було вбито за два тижні до настання дати повернення цих грошей, а далі кошти було повернуто родині покійного лише через два роки, й то через суд.

Гірше, що обласна прокуратура цей факт, як можливу причину вбивства мера Бабаєва, не перевіряла.

Натомість за ініціативи заступника голови Полтавської облради Холода з боку обласної сесії у липні минулого року пролунали погрози про звільнення на адресу судді, бо відпустила винних, визначених ним особисто, під домашній арешт.

Далі ж уже за заявою директора телекомпанії «Візит» Олександра Мельника, а він уже четвертий рік вимушений у суді розповідати, що є непричетним до вбивства колишнього мера Кременчука Бабаєва та судді Лободенка, у цю справу сесійних рішень та погроз втрутилося Національне Агентство із запобігання корупції.

І саме представники цього Агентства склали протокол проти обласного чиновника.

А сьогодні вже заступника голови Полтавської обласної ради Холода в суді чекає розгляд протоколу про адміністративне правопорушення.

Поки що сам чиновник вирішив з цим питанням не поспішати.

А от яким буде завершення, чи можна депутатам Полтавської обласної ради  тиснути на суд, якою буде відповідь на корупційний протокол  - відповіді на ці запитання пролунають 13 березня.

Як повідомлялося раніше, 2 вересня 2014 р. міліція оголосила про затримання чотирьох підозрюваних у скоєнні вбивства мера Кременчука Бабаєва та судді Лободенка. Серед затриманих — керівник кременчуцької телекомпанії «Візит» Олександр Мельник.

Розгляд обвинувачення в суді розпочато у 2015 році. Перший такий розгляд відбувся у Кобеляцькому райсуді. Однак на початку 2017 року в присяжних Кобеляцького райсуду закінчилися повноваження і справа була передана для розгляду в Київський райсуд Полтави.

12 липня 2017 року Київський районний суд Полтави прийняв рішення відпустити двох обвинувачених під домашній арешт. Серед них — керівник кременчуцької телекомпанії «Візит» Олександр Мельник, проти якого взагалі немає жодного слова про можливу причетність до злочину.

Натомість Полтавська обласна рада 14 липня 2017 року ухвалила звернення до Вищої ради правосуддя з вимогою звільнити суддю Логвінову за прийняте рішення щодо зміни запобіжного заходу обвинуваченим.

Прийняття звернення ініціював колишній бізнес-партнер Бабаєва й нинішній перший заступник голови Полтавської облради Холод. Одночасно таке ж рішення з тиску на суддю й з погрозами про звільнення з роботи прийняла й Кременчуцька міська рада.

Результатом адміністративного тиску на суд, крім скасування зміни запобіжного заходу для Олександра Мельника з домашнього арешту на нове утримання в СІЗО, стало рішення колегії суддів та присяжних Київського райсуду Полтави про самовідвід.  

Розгляд цієї справи було передано з Київського районного суду Полтави до Октябрського районного суду, де колегія суддів спочатку відправила акт обвинувачення проти затриманих у прокуратуру для виправлення помилок, а далі теж оголосила про самовідвід у новому розгляді. 

Тепер ця справа розглядається вже в Полтавському районному суді. Четвертий рік засідань триває. 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Поет, співак та художник: Кременчук вшанував пам'ять Тараса Григоровича Шевченка. ФОТОрепортаж 1275 0
Кременчуцький майстер, відомий на всю країну: коваль Геннадій Сметанко з виставкою в Кривому Розі. ФОТО 1942 0
Дитячі посмішки, спів і танці – найкращий подарунок: як в МПК вітали жінок з 8 Березня. ФОТОрепортаж 2492 0