Новини з 1996 року

21 листопада відзначають День Гідності і Свободи. Кременчужани вшанують Небесну Сотню мітингом

Альбіна Козлова 21 листопад 2018 09:05 248 0

Сьогодні, 21 листопада, в Україні відзначають День Гідності і Свободи. У 2018 році Україна відзначає п’яту річницю початку масових акцій громадського протесту під час Революції Гідності.

Свято було встановлено Указом Президента України №872/2014 "Про День Гідності та Свободи" від 13 листопада 2014 року "з метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного й майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та в листопаді 2013 року - лютому 2014 року стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору".

Рішення щороку відзначати День Гідності й Свободи було прийнято після подій 2013-2014 років, Революції Гідності і трагедії початку неоголошеної війни Росії проти України, окупації «братнім російським народом» Кримського півострова та декількох обласних центрів на сході України.

Нагадаємо, що 21 листопада перша акція протесту розпочалася о 22:00. Тоді учасники мітингу нарахували близько 1500 людей. Протестувальники використовували українську та європейську символіку й співали Гімн України.

На вулиці вийшли журналісти, громадські активісти, опозиційні політичні лідери. Згодом вони спробували підійти до Адміністрації Президента, але прохід на вулицю Банкову був заблокований міліцією та посиленим загоном "Беркута". Люди вирішили залишитися на ніч на Майдані. Цього ж дня небайдужі вийшли на євромайдани також у Львові, Донецьку, Харкові, Ужгороді, Луцьку та інших містах.

А попереду на українців чекала найдовша зима 2013-2014 років в історії України – Революція Гідності. Попереду був розпач і біль за втратченими життями Небесної Сотні. Українська нація переродилася, згуртувалася, а головне - самоідентифікувалася.

Сьогодні в Кременчуці о 14.00 біля пам’ятного знака «Героям Небесної Сотні» відбудеться мітинг до Дня Гідності та Свободи і покладання квітів до пам’ятного знака «Героям Небесної Сотні». Кременчужани згадають загиблих земляків та вшанують їх хвилиною мовчання.

Подаємо хронологію Революції Гідності, аби нагадати всім про ті події, що змінили Україну назавжди.

Читайте також: У Кременчуці вшанують Небесну Сотню та жертв політичних репресій. Анонси

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись